Kilis’te Gaziler Günü Kutlandı

Kilis'te Gaziler Günü Kutlandı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik ünvanın verildiği 19 Eylül Gaziler Günü, Kilis Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

19 Eylül 2020 - 10:37 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 18:04

Törene Vali Vekili Fehmi Sinan Niyazi, 1'inci Hudut Alay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Soner Oruçoğlu, Kilis Belediye Başkanı Av. M.Abdi Bulut, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, gaziler ve askeri erkan katıldı.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Albay Mesut Denli konuşmasında şunlara değindi: “Sergilediği üstün komutanlık dehası, cesaret ve kahramanlığın kadirşinas milletimizce takdir edilişinin bir nişanesi olarak, TBMM tarafından ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı ve Mareşallık rütbesi verildiği günün yıldönümüdür.

Ulu önder Atatürk, Gazi ünvanı ile anılmaktan büyük gurur ve şeref duyduğunu şu sözlerle ifade etmiştir: “Kahraman Türk Ordusu, sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin, millet tarafından takdimine delalet eden bu unvan ve rütbeyi, ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.

19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı Kıbrıs Gazisi Abdulkadir Dellekoğlu’nun konuşmasının ardından sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)          

Bu haber 1436 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Canımız Toprakta Bedenimiz Dimdik Ayakta''
Metruk Binanın Yarısı Yıkıldı
Metruk Binanın Yarısı Yıkıldı