Kilis’te Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı Başladı
Reklam

Kilis'te Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençlere yönelik hizmetlere ivme kazandırmak amacıyla başlatılan "Gençliğe Değer" projesi kapsamında, Kilis İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından "Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı’’ düzenlendi.

30 Ocak 2020 - 10:11 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 - 12:11

Kilis Hacı Mehmet Bişkin Bölge Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursunda düzenlenen ve 12-14 yaş arası 24 erkek öğrencinin katıldığı kampta, sosyal etkinlikler, maneviyat istasyonu, kitap okuma, seminerler, havanın müsait olma durumuna göre spor müsabakaları, şiir, tiyatro, musiki vb. faaliyetler yapılıyor.

Öğrencilerin tatil dönemlerini değerlendirmek,  onların bilgi,  ahlak,  erdem,  estetik,  ruh  güzelliği,  adalet  ve  merhamet duygularıyla yetişmelerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen Gençliğe Değer Ara Dönem Kampının ilk gününde öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, öğrenciler için ara tatilin bu kampla unutulmaz bir anı olacağını belirtti. Öğrencilerle yakından ilgilenerek hasbihal eden Müftü Şahin, kampın faydalı ve eğlenceli geçmesi temennisinde bulundu ve gençlerimizle de Kilis Müftülüğünde kahvaltıda bir araya geldi.

Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı için düzenlenen açılış programına İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, İl Müftü Yardımcıları Cengiz Çolak ve Pınar Han, İl ve ilçe Gençlik Koordinatörleri, Din Hizmetleri Uzmanları, manevi rehberler ve öğrenciler katıldı. Açılış programı sonunda gençlere çeşitli hediyeler verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Niçin yapmadıklarınızı söylüyorsunuz?
Niçin yapmadıklarınızı söylüyorsunuz?
EVDE KAL AMA NASIL?
EVDE KAL AMA NASIL?