Kilis’te Gıda Denetim Seferberliği

Kilis’te Gıda Denetim Seferberliği

Kilis’te Gıda Denetimi Seferberliği, İl Tarım ve Orman Müdürü M. Nuri Kökçüoğlu’nun da katıldığı denetim çalışmaları ile devam ediyor.

28 Ekim 2021 - 13:57

Denetimler ile ilgili açıklamada bulunan Kökçüoğlu, “Denetimlerimizin 365 gün 24 saat aralıksız sürmekte olduğunu dile getirerek Sn. Bakanımız yaptığı açıklamalarda “En İyi Denetçi Tüketicidir” anlayışının önemini vurgulamıştır. Tüketicilerimizin korunması ve aynı zamanda üreticilerimize de rehberlik edilmesi amaçlanarak denetimlerimiz hız kazanmıştır” dedi.

Denetim denince insanların sadece ceza gibi konuları algılamaması gerektiğini belirten Kökçüoğlu, denetimin amacı yanlışı düzeltmek, üretimin belirlenen uygun şartlarda devamını sağlamak ve sektöre rehberlik edilerek yeni uygulamaların üretime dâhil edilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Tüketicilerin her türlü dilek, öneri ve şikâyetlerini ALO GIDA 174 hattına veya 05011740174 Whatsapp ihbar hattına iletebileceklerini hatırlatan Kökçüoğlu, halkın güvenilir gıdaya ulaşmasının sağlanması için İl Müdürlüğünün çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 655 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Dövizi yükseltip Çin modeli diyenlere inanmayın”
“Dövizi yükseltip Çin modeli diyenlere inanmayın”
CV Doldurma Teknikleri Eğitimi
CV Doldurma Teknikleri Eğitimi