Kilis’te İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Kilis'te İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda Vali Recep Soytürk’ün başkanlığında 2019 Yılı Ekonomi ve İstihdam Seferberliği Toplantısı yapıldı.

14 Mart 2019 - 13:10 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 17:36

Toplantıya Kilis Valisi Recep Soytürk, KİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erdinç Çamlı, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Akkaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Kaçarlar ile iş adamları ve sanayiciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan KİTSO Başkanı Celkanlı, Nisan ayı sonuna kadar her ilave istihdamın 3 ay boyunca ücret, sigorta primleri ve vergilerinin devlet tarafından karşılanacağını hatırlatarak, “Bu 3 ay boyunca işverenin işçi maliyeti sıfır olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık bin 113 TL'yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık bin 113 TL olan prim ve vergi teşviki 2 bin 712 TL olarak verilecek" dedi.

Toplantıda konuşan Vali Soytürk bu konuda herkese iş düştüğünü hatırlatarak, “Bütün ticaret erbabına bu fırsatları anlatmamız ve bir daha anlatmamız gerekiyor. Devletimizin işe alacağınız bir işçi için tam 3 ay boyunca ücretini ve sigortasını ödüyor. Bu dehşet bir şey ondan sonra 9 ayda sigortasını ödüyor. Bu hakikaten ciddi bir yük almadır. Önemli bir projedir” dedi.

Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erdinç Çamlı ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Akkaş ise konuşmalarında konu hakkında ayrıntılı bilgiler verdiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor