Kilis’te Kasap ve Lokantalar Denetlendi

Kilis’te Kasap ve Lokantalar Denetlendi

Denetimlerini aralıksız sürdüren İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri; ekmek üretimi ve gıda satış yerlerine yönelik toplu denetimlerden sonra bu sefer de kasap, kebapçı ve dönercilerin toplu denetimlerine başladı.

10 Eylül 2020 - 13:19

İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan denetimlere katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, işletmelere de uyarılarda bulunarak, Türkiye’de Covid-19 yayılım hızının giderek arttığını ve hem halk olarak hem de işletmelerimizin artık daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı ve şunları söyledi: “ Gıda ile iştigal eden bütün işletmelerimizin artık teknik ve hijyenik şartları yerine getirmesinin yanında Covid-19 ile ilgili alınan tedbirlere de uyması halk sağlığımızın korunması için elzem bir hale gelmiştir. Ekiplerimiz işyerlerinde uyulması gereken kuralları birebir anlatmakta olup işletmelerimizden titiz ve dikkatli davranmalarını istiyoruz. Covid 19 ile mücadele kapsamında ilgili işletmelerin uyması gereken kuralları içeren bilgilendirici afişler dağıtılmakta, maske ve dezenfektankullanılması ile sosyal mesafe hakkında uyarılar yapılmaktadır. "

Kilis Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak halkın gıda konusunda bir sıkıntı yaşamamaları için bütün imkanları seferber ettiklerini ve aralıksız olarak denetimler gerçekleştirdiklerini kaydeden İl Müdürü Kökçüoğlu, Kilislilerden de gördükleri aksaklıkları 174 Alo Gıda Hattı ile İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirmelerini istedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar