Kilis’te Kaza Sayısı Artıyor

Kilis'te Kaza Sayısı Artıyor

“Alınan önlemler mi yetersiz?” yoksa “Sürücüler mi çok dikkatsiz!” soruları kafaları meşgul ederken, Kilis’te her geçen gün trafik kazası sayısının arttığı gözleniyor.

15 Ekim 2018 - 17:23 - Güncelleme: 17 Ekim 2018 - 09:41

Motosiklet sayısının diğer araçlara oranla bir hayli fazla olduğu Kilis’te, şehir trafiği ister istemez yoğunlaşırken, son zamanlarda özellikle belirli yol ve kavşaklarda trafik kazalarının artması dikkat çekiyor. Meydana gelen kazalarda, özellikle motosiklet ve otomobil çarpışmalarının diğer kazalara oranla daha fazla olduğu görülürken, bazı kavşaklarda kazaların daha sık yaşandığı dikkat çekiyor.

Işık ihlalleri, ters yola girme, aşırı hız…

Şehrin birçok noktasında bulunan kavşaklarda yer alan sinyalizasyon ışıklarının trafik güvenliğine katkısı yadsınamazken, kavşaklarda meydana gelen kazalara özellikle kırmızı ışık ihlallerinin ve dikkatsizliğin sebep olduğu görülüyor. Kilis için kolay ve pratik bir ulaşım aracı olan motosikletlerin birçok trafik kazasında başrolü oynadığı dikkatlerden kaçmazken, vatandaşlar bazı motosiklet sürücülerinin çok fazla ışık ihlali yaptığını dile getiriyorlar. Yolda ilerlerken aniden bir motosikletin ters yönde ilerlediğini görmenin, kendileri için normalleştiğini söyleyen sürücüler, bu tür ciddi kural ihlallerinin trafik kazalarına davetiye çıkardığını önemle vurguluyorlar. 

Biraz değil çok dikkat!

Maddi hasarlara, geçici veya kalıcı sakatlanmalara yol açabilen, daha da kötüsü ölümle sonuçlanan trafik kazalarının önüne geçilebilmesi için, alınan önlemler dışında sürücülerin daha da dikkatli olması gerektiği ön plana çıkarken, şehir trafiğinde yapıla denetim ve kontrollerin kural ihlali yapan sürücüler üzerinde yoğunlaştırılması gerektiği Kilisli vatandaşlar tarafından önemli ifade ediliyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları Kilis'te!
Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları Kilis'te!
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı