Reklam
Kilis’te Patent, Markalaşma ve Coğrafi İşaretler Eğitimi...
Reklam

Kilis'te Patent, Markalaşma ve Coğrafi İşaretler Eğitimi Düzenlendi

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Metin Açıkyıldız tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finansmanı sağlanan teknik destek faaliyeti kapsamında “Kilis 7 Aralık Üniversitesi Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Markalaşma ve Coğrafi İşaretler Eğitimi” gerçekleştirildi.

18 Ocak 2018 - 17:02 - Güncelleme: 18 Ocak 2018 - 17:07

Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu yaptı.

Kamu kurum ve kuruluşları, Kilis’te faaliyet gösteren ticaret ve sanayi kuruluşları, 7 Aralık Üniversitesi öğretim elemanları ve sivil toplum örgütlerinden katılımcıların bir araya geldiği programda; buluşların tescili, fikri ve sınaî mülkiyet gibi konularda farkındalık düzeyinin artırılması amacıyla Patent ve Marka Vekili M. Emrah Özkaya bir sunum gerçekleştirdi.

İki gün süren program boyunca, ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki bağın güçlendirilmesi, projelerin hazırlık ve uygulama aşamalarında karşılaşılan güçlüklerin giderilmesi konularında görüş alışverişi yapıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1020 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KESOB’dan Rektör Karacoşkun’a Ziyaret
KESOB’dan Rektör Karacoşkun’a Ziyaret
Terör Hedefleri Vurulmaya Devam Ediyor
Terör Hedefleri Vurulmaya Devam Ediyor