Kilis’te Serviks Kanseri Farkındalık Etkinlikleri
Reklam

Kilis'te Serviks Kanseri Farkındalık Etkinlikleri

Kilis Musabeyli Entegre İlçe Devlet Hastanesi personelleri, “Ocak Ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı '' faaliyetleri kapsamında ilçe merkezi ve köylerinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yaptılar.

24 Ocak 2020 - 11:51 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 17:37


Ocak Ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, Kilis Musabeyli Entegre İlçe Devlet Hastanesi personelleri tarafından, ilçe merkezi ve Tütüncü, Karbeyaz, Tahtalı Karadut, Hasanceli köylerinde kadınlara rahim ağzı kanseri hakkında aydınlatıcı bilgiler verdiler.

Hanımlara bu kanser türünün önlenebilen bir hastalık olduğu anlatan bayan sağlık personelleri, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edildiğinde %100 tedavi edilebileceği, rahim ağzı kanserinden ölüm tamamen engellenebileceği konularında bilgilendirme yaptılar. Ayrıca hanımlara broşür dağıtan saplık personelleri, rahim ağzı kanseri taramalarının ücretsiz olarak yaptırmak için Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerine (KETEM, Aile Sağlığı Merkezlerine (ASM), Toplum Sağlığı Merkezlerine (TSM) ve Sağlıklı Hayat Merkezlerine (SHM) başvurabileceklerini dile getirdiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Recep Soytürk Belediye Başkanını Ziyaret Etti
Vali Recep Soytürk Belediye Başkanını Ziyaret Etti
Evde Az Ölçü İle Gerebiç Yapmak İsteyenlere İşte Tarif
Evde Az Ölçü İle Gerebiç Yapmak İsteyenlere İşte Tarif