Kilis’te Tarım Şurası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Reklam

Kilis'te Tarım Şurası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında Tarım Şurası öncesinde üreticiler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

23 Temmuz 2019 - 13:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2019 - 16:32

Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Songül Kadıoğlu, Tarım Şurası öncesi değerlendirme toplantısı yapıldığını vurgulayarak “Burada tüm paydaşlarımızın görüş, öneri ve eleştirilerini alıp, bir rapor halinde bakanlığa sunacağız. Bakanlığımızın 25 yıllık hedefleri belirlenecek. Türkiye’de tarımsal üretimi ve orman ürünleri üretimini arttırmak, güvenilir gıda teminini, doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliği, çiftçilerimizin refahını ve planlı üretimi sağlayacak çalışmalar yapmak ve stratejiler geliştirmek amaçlanıyor. Ekim ayında Ankara’da yapılacak şura ile tarım ve ormancılıkta önümüzdeki beş yılı planlayarak, gelecek 25 yılı yönetmeyi hedeflenecek. Burada herkesin katkı sunması çok önemlidir. Burada söylemeyi unuttuğunuz ama aklınıza gelen bir şey varsa, bakanlığın internet sitesine girerek oraya önerilerimizi düşüncelerinizi, varsa eleştirilerinizi yapabilirsiniz” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan üreticiler, çiftçiler ve sektör temsilcileri tek tek söz olarak görüş ve önerilerini sundular.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi