Kilisli Gaziler İlk Kez Böyle Ağırlandı

Kilisli Gaziler İlk Kez Böyle Ağırlandı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilk kez sivil bir kuruluş, gazileri ve şehit ailelerini bu özel günlerinde ağırlayarak bir kez daha onurlandırdı.

21 Eylül 2021 - 15:20

Ecem Çiçekçilik sponsorluğunda  Olea Hotel yönetimi tarafından yapılan bu özel organizasyona, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar ve üyeleri, Kilis Kuvay-i Milliye Derneği Başkanı Reşit Yetimoğlu ve üyeleri, Sivil Terör Mağdurları Dernek Başkanı  Veysel Evran ve basın mensupları katıldı.

19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşallik" rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü'nün 100'üncü yıldönümü Olea Hotel’de özel bir program İle kutlandı.

Pasta kesimi sonrası Olea Otel Müdürü Hüseyin Aslan’ı yaptığı çalışmalar nedeniyle bir plaket ile onurlandıran Murat Cumhur Muhtar şunları söyledi: “Hüseyin beyin Kilis şehit ailelerine ve gazilerine verdiği önemi takdir ediyoruz. Ayrıca bununla birlikte Hüseyin geldiği günden beri Kilis’i sosyal, kültürel ve turizm alanında ülke çapında tanıtılması hususunda önemli işler başardı.”

Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, gazilerin bu özel günde resmi kurumlar haricinde ilk kez bir sivil kuruluş tarafından ağırlandığını da sözlerine ekledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sergen Yalçın : Ülke puanı için de kazanmak istiyoruz.
Sergen Yalçın : Ülke puanı için de kazanmak istiyoruz.
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde ilk galibiyet peşinde.
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde ilk galibiyet peşinde.