Kilisli Hanımlardan Mehmetçiğe Sıcak Yemek
Reklam

Kilisli Hanımlardan Mehmetçiğe Sıcak Yemek

Kilisli ev hanımları kendi elleri ile yaptıkları ve Türk bayrakları ile süsledikleri yemekleri, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe gönderdi.

25 Ocak 2018 - 14:17 - Güncelleme: 25 Ocak 2018 - 14:53

Kilis Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende bir araya gelen Kilisli hanımlar, evlerinde kendi elleri ile hazırladıkları yemekleri sergilediler. Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlere gönderilmek üzere hazırlanan yemekler ve öğrenciler tarafından askere yazılan mektuplar, Cumhuriyet Meydanı’na gelen Martavan Taburu Komutan Vekili Binbaşı Ünal Avkan’a teslim edildi.

Bu millete kimse diz çöktüremez

Kilisli hanımların yaptıkları yemekleri teslim alan Binbaşı Ünal Avkan, bu güzel organizasyonu gerçekleştiren herkese çok teşekkür ettiğini dile getirerek, “Allah sizlerden onlardan razı olsun. Böyle bir milletimiz ve böyle bir ordumuz olduğu sürece Allah’ın izni ile kimse bize diz çöktüremeyecektir. Harekata katılan en uçtaki askerimize kadar bu yemekleri götürmenin gayretinde olacağız” dedi.

Nişanlım orada

Askerler için yemek yapan kadınlar arasında, Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlerin yakınları da buluyordu. Nişanlısının da bu harekete katıldığını ifade eden bir bayan, manevi destek ve dualarını eksik etmediklerini belirtti.

Ulusal ve yerel olmak kaydıyla çok sayıda basın mensubunun da takip ettiği törenin bitimi ile birlikte, hazırlanan yemekler ve gıdalar arabalara yüklenerek, askerlere ulaştırılmak için yola çıktı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1772 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret