KİYÜ’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri
Reklam

KİYÜ’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü sebebiyle KİYÜ (Kilis 7 Aralık Üniversitesi)’de bir dizi etkinlik düzenlendi.

18 Mart 2016 - 13:15

Etkinliklerden birinde Tiyatro Greyfurt ekibi Çanakkale Mahşeri adlı oyunu sergiledi. KİYÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen oyuna Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç ve çok sayıda öğrenci katıldı. Çanakkale Savaşı sırasında yaşanan zorlukları, Türk askerinin cephede neler yaşadığı gibi bilgileri trajikomik bir şekilde işleyen oyun, seyircileri kah güldürdü kah ağlattı. Tiyatro sonunda KİYÜ Kültür Şube Müdürü Bestami Dağlı, tiyatro ekibine çiçek verdi.

KİYÜ’de düzenlenen bir diğer etkinlik ise üniversitenin öğrenci topluluklarından Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma Programı idi. Çanakkale Savaşı’nı anlatan bir şiirle açılışı yapılan programda, topluluk öğrencileri tarafından bir tiyatro oyunu da sergilendi. Tiyatroda savaş sırasında yaşanan zorluklar ve gösterilen fedakarlıklar ele alındı.

Programda Çanakkale’yi anlatan türküler ve Türk askeri ile ailelerinin birbirlerine yazmış oldukları mektuplara da yer verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1420 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP’den Vali Recep Soytürk’e Ziyaret
BTP’den Vali Recep Soytürk’e Ziyaret
Çalınan Güneş Panelleri Çöplükte Bulundu
Çalınan Güneş Panelleri Çöplükte Bulundu