KİYÜ’de Şenlik Sürüyor

KİYÜ'de Şenlik Sürüyor

7 Aralık Üniversitesi tarafından düzenlenen bahar şenliklerinin 4. günü farklı sosyal ve sportif etkinliklerle devam etti.

04 Mayıs 2019 - 09:28 - Güncelleme: 04 Mayıs 2019 - 14:50

Üniversite şenlik alanında önce üniversite ve İl Özel İdare sporcularından oluşan tekvando ekibi gösterisini sundu. Daha sonra da Kilis 7 Aralık Üniversitesi halk oyunları ekibi halkoyunları gösterisi ile etkinliğe katılanların beğenisini topladı. Program sonunda tekvando ekibi ile halkoyunları ekibine hediyeleri Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından verildi.

Şenlik alanında oluşturulan spor kısımlarını ziyaret eden Rektör Karacoşkun burada öğrencilerle masa tenisi maçı yaptı.

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi Türk Müziği Korosu’nun sunduğu müzik dinletisinden sonra karaoke yarışması düzenlendi. Üniversite öğrencilerinin oldukça ilgi gösterdiği yarışma sonunda Yunus Emre Aslan birinci, Pembe Sarıçiçek ikinci, Sümeyra Demir de üçüncü oldu.

Rektörlük Kupası Ödülleri Verildi

Şenliklerin sportif faaliyetleri kapsamında düzenlenen Rektörlük Kupası halı saha futbol turnuvası sonucunda Mühendislik – Mimarlık Fakültesi takımı birinci, İlahiyat Fakültesi takımı ikinci, SHMYO takımı da üçüncü oldu. Satranç turnuvası sonunda ise FEF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Öğr. Üyesi Bülent Kaya birinci,Müh.Mim. Fak. İnşaat Bölümü öğrencisi Doğuş Keçebaşoğlu ikinci, İlahiyat Fakültesi öğrencisi Furkan Çağatay Aktı da üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödülleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdurahman Çetin tarafından verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 896 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SARS-CoV-2'nin Bulaşmasını Engelleyen İlaç Geliştirildi
SARS-CoV-2'nin Bulaşmasını Engelleyen İlaç Geliştirildi
Rektör Karacoşkun Kütüphane ve Kongre Merkezini İnceledi
Rektör Karacoşkun Kütüphane ve Kongre Merkezini İnceledi