Medeniyetler ittifakında da yalnız kaldık


Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllardır uygulanan AKP politikalarıyla dünyada yapayalnız kaldı. Sıfır sorun söylemiyle yapılan göstermelik her iş neticesinde; sıfır dost, sıfır komşu, sıfır ortak, neticesi elde edildi. 

Her söylemi, medya büyüsüyle efsunlayarak milletimize karayı ak, narı nur olarak yutturma becerisine sahip olan mevcut iktidar sahipleri; yaşadığımız tehlikeli yalnızlığı bile değerli yalnızlık olarak yutturmaya çalışıyorlar.

Bir yalnızlık da medeniyetler ittifakı projesinde yaşandı. Medeniyetler ittifakı eş başkanlığını birlikte üslendikleri İspanya’dan; önemini yitirdiği gerekçesiyle, medeniyetler ittifakıyla ilgilenmeme kararı alındığı hakkında bir açıklama geldi. Yazılı ve görsel medyaya bir anda bomba gibi düşen bu haberden sonra Türkiye siyasetinin yapacağı açıklama merakla beklenmektedir.

Her şeye kendince bir kılıf uydurma becerisine sahip mevcut iktidar, buna da bir kılıf uyduracaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir defa daha yalnız kalacaktır. İspanya aldığı bu doğru kararla misyoner faaliyetlerin zararlarından milletini korumuş ve bu konudaki yanlıştan dönmüş olacak ama maalesef bizim siyasiler haçlı batının taşeronluğuna devam ederek devletimizi ve milletimizi tehlikeli sürece ortak edecektir.

Değerli okurlarımız, dikkat ederseniz Mısır politikasında, Suriye Politikasında, Ortadoğu’ya ihraç edilen terör konusunda ve buna benzer çok konuda Türkiye’nin etrafında kimse kalmamıştır. Hemen hemen hiç kimse kendileri gibi düşünmemektedir. Allah göstermesin başımıza bir sıkıntı geldiğinde ne devlet olarak ne millet olarak sığınılacak bir güvenli limanımız, komşumuz, dostumuz kalmamıştır.

Devletler ve milletler kendi menfaatleri doğrultusunda bazı kararlar alırlar ve menfaatlerine ters düşen bir durum söz konusu olduğu zaman da yanlışından dönmesini bilirler. Aksi halde yöneticiler ülkelerine ve geleceklerine en büyük yanlışı yapmış olurlar.

AKP iktidarlarıyla başlayan yeni süreçte olmadığı kadar yanlış politikalar takip edildi ve yanlışta ısrar edilmeye devam edilmektedir. Özellikle son yaşanan Suriye olaylarında yapılan yanlışın faturasını asırlarca ödeyemeyeceğimiz gün gibi meydana çıkmıştır.

AKP iktidarıyla yola devam edildiği takdirde gelecekte telafisi asla mümkün olmayan daha tehlikeli yalnızlıklar, daha tehlikeli günler bizi beklemektedir.
Milletimize düşen, gidilen yanlış yoldan bir an önce dönerek yıllardır milletimize doğru yolu gösteren Prof. Dr. Haydar Baş’la birlikte olmaktır. Aksi halde milletimizin yaşayacağı yalnızlıkların sonu gelmeyecektir.

Uğur Kepekçi / 22 ocak 2015