Merkezdeki Otorite Atatürk’tür

Merkezdeki Otorite Atatürk'tür

Atatürk’ün sıradan bir insan olmadığını ifade eden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Türk milletinin merkezindeki otorite Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bunu bilmezsek, bunu anlamazsak biz çok nankörüz, körüz ve sağırız” şeklinde konuştu.

15 Ocak 2020 - 12:32 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 16:48

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil'in sorularını yanıtladı.

Türkiye'de işsizlik sorununun çözülemediğini ve işsiz sayısının sürekli arttığını ifade eden Selim Kotil, Prof. Dr. Baş'a bu önemli sorun ile ilgili değerlendirmesinin ne olduğunu sordu.

Öncelikle 'işsizlik konusunda milletimiz bu beladan kurtulmak gerçekten istiyor mu?' sorusunun cevaplanması gerektiğine vurgu yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Eğer milletimiz bu soruya 'evet' diyorsa çözüme bakacak" dedi.

Yazdığı Milli Ekonomi Modeli tezinin başta Rusya ve Çin olmak üzere pek çok devlet tarafından hayata geçirildiğini ifade eden Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Benim ortaya koyduğum ekonomi sistemini önce Türk milletinin uygulamasını isterdim. Bu tezi ben milletim için yazdım. Onun için millet talep edecek, biz öne geçeceğiz. Her türlü musibetten, beladan koruduğumuz gibi karnını doyuracağız, sırtını giydireceğiz, üretimini, tüketimini rahatlıkla temin edeceğiz. Bizim düşüncemiz buydu.

Ama gördük ki milletimiz bunu istemedi. Şimdi sorunlar çözülmüyor ve bunlar nasıl düzelecek diye kara kara düşünüyorlar. Böyle hiçbir şey düzelmez.

Böyle gidiş batıştır, bunu iyi bilelim. Şimdi biz batışa doğru süratle yöneldik. Maalesef uygulamaya sıra gelince milletimiz ölümü kabul ediyor, hayatı ise reddediyor."

Türkiye'nin kurtuluşu BTP kadrolarında

Bugün vatandaşların çeşitli nedenlerle maalesef intihar ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Baş, "Çünkü çözüm adına hiçbir şey ortada kalmadı" ifadelerini kullandı.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Milletimiz Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarına bu ülkeyi teslim etsinler, bir yıl içerisinde Türkiye'yi dünyanın en güçlü devleti yaparız. Milletimizin her ferdini dünyanın en zengin vatandaşı yaparız. Kaç defa bunu söyledik, yüzümüze dönüp selam veren olmadı" dedi.

Atatürk sıradan bir insan değildir

Rahmetli amcası Günay Kotil'in 30 sene önce "Haydar Baş Hoca Atatürk'tür" dediğini ifade eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil, "Mustafa Kemal Atatürk aleyhinde yıllardır atılan iftiraları, 'Hoş Geldin Atatürk' eserinizle bitirdiniz. 'Anıtkabir'i abdestli ziyaret edin, tavsiyeniz çok etkili oldu.

Neden böyle bir tavsiyede bulunma gereğini duydunuz?" sorusunu yöneltti. "Atatürk'ü abdestli ziyaret edin, dememizin nedeni Mustafa Kemal'in sıradan bir insan değil, evliya olduğu içindir" ifadelerini kullanan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"Düşünebiliyor musunuz, yaptığı savaşlarda bir tek mağlubiyet almıyor. Bu kadar savaşlarda canını ortaya koyan adama bir sürü kulp taktılar. Dini yok, imanı yok dediler, bu kadar terbiyesizlik olabilir mi? Ama şunu gördüm, o dindar Mustafa Kemal Atatürk'ün ispatını yapıp, milletin önüne koyunca vatandaş diyor ki; Benim Atatürk'üm budur, başkası değil. Ve öyle yöneldi ki Atatürk'e Anıtkabir'i ziyaret eden insan sayısı hızla arttı. Bu büyük bir olay. Nereden kaynaklandı bu? Vatandaşın Atatürk'e karşı olan muhabbetinden, ilgisinden ve teveccühünden kaynaklandı. Zaten her milletin merkezinde bir merkezi otorite vardır. Türk milletinin merkezindeki otorite Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bunu bilmezsek, bunu anlamazsak biz çok nankörüz, körüz, sağırız. Bunu bilmeyen bir insanın olduğunu da zannetmiyorum. Atatürk'e sahip çıkacağız ve herkese de tavsiye edeceğiz. 'İyi bir lider olmak istiyorsanız Atatürk'e bakın, onun gibi olacaksınız. Başkası gibi olmak bizi kurtarmaz' diyeceğiz bunu. Hepimiz Atatürk gibi olmaya çalışacağız. Atatürk gibi olduğumuz zaman mesele halledilir."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 7710 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Evde Şam Bastığı Nasıl Yapılır!
Evde Şam Bastığı Nasıl Yapılır!