Milli Paralarla Ticaretin Simülasyonu Yapıldı

Milli Paralarla Ticaretin Simülasyonu Yapıldı

BTP Lideri Hüseyin Baş, Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan Milli Paralarla Ticaret formülünün simülasyonunu oluşturmak için güçlü bir beyin takımıyla büyük bir proje başlattı. 10 ülkeyi kapsayan simülasyonla Milli Paralarla Ticaret projesi uygulandığında ülkelerin sağlayacakları başarı bilimsel olarak ortaya konulmuş olacak.

14 Ekim 2020 - 10:15 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 10:38

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hukukçu Hüseyin Baş, partisinin ekonomi tezi olan patenti Prof. Dr. Haydar Baş'a ait Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan Milli Paralarla Ticaret Formülünün dünyadaki uygulanmasının simülasyonunu oluşturmak için büyük bir proje başlattı. Yapay zeka ve birçok farklı algoritmanın kullanıldığı simülasyon tüm hedefleri tutturdu. BTP Lideri Hüseyin Baş'ın öncülük ettiği çalışmalarda simülasyonun ilk bölümü başarıyla tamamlandı. Simülasyonun ilk bölümünde Genel Başkan Hüseyin Baş'ın ekibinde; Sabancı Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olan mühendis Mehmet Emin Mumcuoğlu ve ulusal ve uluslararası robotik yarışmalardaki başarılarıyla adından sıkça bahsettiren Cihan Erdoğanyılmaz yer aldı. BTP Lideri Baş'ın destekleriyle gerçekleştirilen çalışmanın ilk ayağı 12 Ekim'de gece saat 23.00'da başladı, sabaha karşı 05.00'da bitti. Milli Paralarla Ticaret Formülünün dünyadaki uygulanmasının 6 saat boyunca devam eden simülasyonu çalışmasında BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'a BTP Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Yıldız, İsmail Çetin, Abdülkadir Mısır ve İstanbul İl Başkan Vekili Yenal Arman da eşlik etti.

10 ülkeyi kapsayan simülasyon

Simülasyonun ilk aşamasının başarıyla tamamlanmasının ardından kısa bir açıklama yapan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şunları söyledi: "Biliyorsunuz Milli Paralarla Ticaret Projesi dünyada ilk defa, merhum babamın insanlığa armağan ettiği Milli Ekonomi Modeli'nde yer aldı. Bu muhteşem buluş Prof. Dr. Haydar Baş'a aittir. Ben de partimin ekonomi tezi olan bu modelin tüm dünyada hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapacağım. Bu sadece bir başlangıçtır. İçinde Türkiye'nin de olduğu 10 ülke için bu simülasyona başladık. Biliyorsunuz Çin, Rusya ve Hindistan Milli Paralarla Ticaret'e başladı. Fakat sistemin tam olarak uygulanabilmesi için bazı şifrelere ihtiyaçları var. Bu şifrelerin tamamı bende ve partimizdedir. Dilerim ki bir an önce Milli Ekonomi Modeli'ni ülkemizde uygulayalım."

Güçlü bir beyin takımı çalışıyor

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Geniş bir beyin takımı kurduk. Teknolojinin, bilimin bize sunduğu tüm avantajları da kullanarak bunu tüm dünyaya göstereceğiz. Aç bir tane dahi insan kalmasın diye ne gerekiyorsa yapacağız'' ifadelerini kullandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı