Muharrem İnce Kilis’e Geldi
Reklam

Muharrem İnce Kilis'e Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce Kilis’e gelerek, bazı ziyaret ve temaslarda bulundu.

15 Şubat 2018 - 16:51 - Güncelleme: 16 Şubat 2018 - 16:19

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köklü ve Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ile birlikte ilk olarak CHP Kilis İl Başkanlığı binasına gelen CHP Milletvekili Muharrem İnce, burada basın mensuplarına bir açıklamada bulundu.

Kilis’te yaşananları yerinde görmek istedik

Kilis’te yaşananları sadece gazete ve televizyonlardan öğrenmek istemedikleri için Kilis’e geldiklerini dile getiren İnce, “Bizzat kendimiz görerek yerinde tespit edelim istedik. Türkiye Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip bir ülkedir. Madenlerimizi ve ovalarımız var. Tarihimiz, kültürel dokumuz var. Bunca güzelliğin arasında üç tarafı denizlerle çevrili ama dört tarafı da sorunlarla çevrili bir ülkede yaşıyoruz. Bir taraftan Afrin’de mücadele ediyoruz, bir taraftan da Ege’de!

Büyük devletlerin cirit attığı bu coğrafyada bu sorun uzun yıllar sürecek gibi görünüyor. Onun için muhalefeti de dinlemek devletin sesini, milletin sesini iktidara değil, millet meclisine taşımak gerek. Çünkü bu Millet, Kurtuluş Savaşını, Büyük Millet Meclisi’nden yürütmüştür. Milletin iradesi Orada temsil edilir” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köklü, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, CHP Kilis İl Başkanı Mehmet Akif Perker ve partililer ile birlikte Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan’ı da ziyaret eden İnce, daha sonra Kilisli esnafları dolaştı. Terör örgütünün roketli saldırısına hedef olan Tarihi Çalık Camiini de ziyaret eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, daha sonra Kilis’ten ayrıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2005 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret