Müsteşar Yrd. Ercan Demirci Kilis’e Geldi
Reklam

Müsteşar Yrd. Ercan Demirci Kilis'e Geldi

Fırat Kalkanı Bölgesinde bulunan eğitim kurumlarında düzenlenen “Eğiticilerin Eğitimi Programı”, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci’nin katılımıyla başladı.

21 Ağustos 2017 - 16:27 - Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 12:11

Açılışa, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Kesikminare ve ilgili koordinatör öğretmenler katıldı.

Azez, Ahdarin, Çobanbey, El-Bab’daki eğitim merkezlerini ziyaret eden Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, savaştan çıkan ve komşu olan Suriye halkına kardeşlik görevini yapmak için burada bulunduklarını ifade ederek, “Sizlerin sıkıntıları, üzüntüleri bizler içinde geçerlidir. Bu sorunları yerinde görmek ve çözüme kavuşturmak için buradayız. Sizler bizleri nasıl ki Çanakkale’ de yalnız bırakmadıysanız, bizde sizleri bu zor gününüzde yalnız bırakmayacağız. Çocuklarınız beş altı yıldır eğitim ortamından yoksunlardı. Bir ülkenin kalkınması ve toparlanması için öncelikle o ülkeyi inşa edecek mühendislere, doktorlara, öğretmenlere, bilim adamlarına ihtiyaç vardır.

64 bin öğrenciye eğitim veriyoruz

Onun için eğitim-öğretime önem vermeliyiz ve bütün çocuklarımızı eğitim-öğretime kavuşmaları için desteklemeliyiz. Bu gün Fırat Kalkanı Bölgesinde 2779 öğretmenimiz 64.273 öğrenciye eğitim vermektedir. Burada biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eksik olan sıra, masa, sandalye, bilgisayar , kırtasiye , çanta gibi okulların ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya  devam edeceğiz” diye konuştu.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyen Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci savaşın sona ermesi, barış, sevgi ve kardeşlik içerisinde huzurlu bir yıl olması temennilerinde bulundu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti