Nejat Taşkın: "Kilis Duygular Müessesedir"

Nejat Taşkın: "Kilis Duygular Müessesedir"

Kilis Postası YouTube TV’de yayınlanan Gurbetteki Kilisliler programımıza 90 yaşındaki Kilis Vakfı Eski Genel Sekreteri Nejat Taşkın konuk oldu.

07 Mart 2021 - 14:49 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 09:57

Mustafa Çobanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Gurbetteki Kilisliler programınızda Kilis benim duygularımdır, Kilis benim her şeyimdir diyen Taşkın, “Kilis Duygular Müessesedir”dedi.

İlerlemiş yaşına rağmen Kilis sevdası korlanan Nejat Taşkın, Kilis Vakfı’nın nasıl kurulduğunu, ne gibi sorunlar yaşadıklarını, kimlerden yardım aldığını bu gün gibi yaşayarak anlattı.

Kilis Vakfı’nın Kilis için bir üniversite vazifesi gördüğünü anlatan Nejat Taşkın, Kilis’i Kilis yapan kişilerin çoğunluğunun gurbette yaşayan hemşehrilerimiz olduğunu söyledi. Taşkın, “Bunlardan bir tanesi de Yaşar Aktür’tür. Yaşar Bey önemli bir hastalık geçirmesine rağmen hep Kilis için çalışmaktadır. O güzel insanların çalışmaları neticesinde Kilisliyim demenin gururunu yaşıyorum” dedi

Atatürk’ün Kilis’e gelişi hakkında da açıklama yapan Taşkın, Atatürk’ü Kilis’te Türkçe konuşulması etkiler. Atatürk bundan çok memnun olur. Tam istediğim vilayet modeli budur” diye ifade eder. Atatürk’ün Kilis’i sevdiği gibi Kilisliler de Atatürk’ü çok sever

Kilis Vakfı Eski Genel Sekreteri Nejat Taşkın’ın konuk olarak katıldığı Gurbetteki Kilisliler programımızı aşağıdaki linkten tekrar izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/x8aMBp6zO7Q

Programlarımızı devamı için kanalımıza abone olmayı ve bildirin zilini açmayı unutmayınız


Bu haber 1542 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı