Öğrencilerden Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık...

Öğrencilerden Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Etkinlikleri

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu SBF Hemşirelik Bölümü öğrencileri, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Merkez Kampüs, Karataş Kampüsü ve Kilis Devlet Hastanesinde kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

29 Kasım 2019 - 10:04 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 10:14

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Şenay Şekeroğlu ve Öğr. Gör. Funda Gül Bilgen tarafından koordine edilen ve Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezinden Sosyal Çalışmacı Cemilcan Çetin’in de katıldığı etkinliklerde, 7 Aralık Üniversitesi Merkez Kampüs, Karataş Kampüsü ve Kilis Devlet Hastanesinde bilgilendirme stantları kuruldu.

Bilgilendirme stantlarında fakülte akademisyenleri ve öğrencileri, Kilis Devlet Hastanesinde hizmet alan  hasta ve hasta yakınlarına yönelik bilgilendirme ve duyarlılığın arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.

Etkinlikte şiddetin öncelikle bir insan hakkı ihlali olduğu, şiddete karşı sessiz kalınmaması gerektiği, şiddete maruz kalan kadınların veya tanık olan üçüncü şahısların 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 112 Acil, Alo 183 Sosyal Hizmet Danışma Hatlarını arayarak şikâyet/ihbar başvurusu yapabileceği söylendi. Ayrıca şiddet mağdurlarına verilen hizmetler, alınabilecek tedbirler vb. konularda bilgiler verilerek bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona denetimleri ilçelerde de uygulanıyor
Korona denetimleri ilçelerde de uygulanıyor
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Butik Zeytinyağı Üretecek
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Butik Zeytinyağı Üretecek