Op.Dr.Haşimoğlu İki Hastaya Aynı Anda Umut Işığı Oldu
Reklam

Op.Dr.Haşimoğlu İki Hastaya Aynı Anda Umut Işığı Oldu

Kilis Devlet Hastanesinde bir günde ileri boyutta beyin tümörü olan iki hasta, Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Ozan Haşimoğlu tarafından başarıyla ameliyat edildi.

03 Şubat 2020 - 16:19 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 - 10:09

Ameliyatları başarılı bir şekilde geçen ve Beyin ve Sinir Cerrahi servisinde tedavileri devam eden hastaların durumu hakkında Op. Dr. Haşimoğlu şunları kaydetti: “Beyin tümörleri maalesef oldukça yaygın görülen bir sağlık problemidir. Çocuklarda en sık 2. Sıklıkta olup erişkinlerde ise başka organlardan sıçramış tümörlerin başlıca hedefidir.  Bu tümörlerin hepsi kötü huylu olmasa bile toplumdaki sıklığı her geçen gün artmaktadır.

Beyin tümörleri; tanısı zor, tedavisi ise yüksek deneyim ve teknoloji gerektiren hastalıklardır. Çoğunlukla tedavi seçeneği ameliyat gerektiren yöntemlerdir.  Tüm dünyadaki standart ameliyat metodu ise “Mikrocerrahi Tümör Çıkartılması” ameliyatıdır.

Kolunda, bacağında güçsüzlük, sürekli uyuklama ve nöbet şikayetleri olan hastalarımıza 30 Ocak 2020 tarihinde mikrocerrahi yöntemle tümör çıkartılması ameliyatı uygulanmıştır. Ameliyattan sonra şikayetleri tamamen düzelen ve ek hiçbir problemleri gelişmeyen hastalar servisimizde takip altına alınmıştır.”

Kilis Devlet Hastanesi yetkilileri; beyin cerrahi doktorları Op. Dr. Ozan Haşimoğlu ve Op. Dr. Ali Sinan Taşdoğan mikrocerrahi ve diğer yöntemlerle Beyin Tümörü, Beyin Kanaması , Omurilik Yaralanmaları, Omurga Tümörleri, Bel ve Boyun hastalıkları ve Periferik Sinir hastalıkları alanlarında tüm ameliyatların yapılmaya devam ettiği bilgisini verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Polis
Kilis'te Polis "Maske ve Eldiven Takın" Uyarısı Yapıyor
Vefa Sosyal Destek Grubu Yardıma Devam Ediyor
Vefa Sosyal Destek Grubu Yardıma Devam Ediyor