Orgeneral Hulusi Akar, Kilis’e Geldi

Orgeneral Hulusi Akar, Kilis'e Geldi

Suriye sınırını ve askeri birlikleri denetlemek üzere dün askeri helikopter ile Kilis’e gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis Çıldıroba’da bulunan Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığında bir toplantı yaptı.

30 Haziran 2018 - 11:57 - Güncelleme: 02 Temmuz 2018 - 09:24

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel ile birlikte Suriye sınırında bulunan birlik ve karargâhlarda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bu kapsamda Orgeneral Akar, bölgedeki birlik komutanları ile bir araya gelerek devam etmekte olan harekât ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Münbiç Yol Haritası

Orgeneral Akar toplantıda yaptığı açıklamada, Münbiç ile ilgili olarak daha önce üzerinde mutabık kalınmış Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda ABD Silahlı Kuvvetleri ile gerekli temas ve koordinasyon çalışmalarının sürdürüldüğünü, bu kapsamda ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları ile koordineli devriye faaliyetlerinin icra edildiğini; YPG’nin Münbiç’i terk etmesine ve silahlarının toplanmasına yönelik çalışmalara da devam edildiğini vurguladı.

Sınır ötesi operasyonlarda hassasiyet ön planda

İdlib’te Rusya Federasyonu ve İran ile koordineli olarak tesis edilen 12 gözlem noktası ile bölgede güven ve istikrar ortamına katkı sağlandığını belirten Orgeneral Akar, sınır ötesinde gerçekleştirilen tüm operasyonların Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğüne saygılı ve uluslararası hukuka uygun bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak