Ortak Karar: "Kilis’te Esnaflar İki Gün Kapalı"

Ortak Karar: "Kilis'te Esnaflar İki Gün Kapalı"

Kilis’te KESOB Başkanı Şevket Memiler ile KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı'nın ortak aldığı karar ile birlikte 4 ve 5 Nisan tarihlerinde tüm esnaflar kepenk kapatacak.

02 Nisan 2020 - 15:02 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 11:00

Konu ile ilgili bir açıklama yapan KESOB Başkanı Memiler konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Aziz Kilisliler, malumunuz olduğu üzere tüm dünyada olduğu gibi güzel memleketimizde korona denen illet etkisini arttırmaktadır. Tespit edilen vaka sayısı 16 olmakla birlikte, şuan taşıyıcı olduğunun farkında olmayan bir çok hemşehrimiz Kilis'te hayatına devam etmektedir. Bu yayılımı önlemek için radikal kararlar almak gerekmektedir.

Aksi halde sonucu hepimiz için kötü olacak bir tablo ile karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Şuan için sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınmış bir karar yoktur. Bu nedenle insiyatif almak zaruri olmuştur. KİTSO ve KESOB olarak hem esnafımızı hem halkımızı korumak için bu hafta sonu özel önlemler almaya karar vermiş bulunuyoruz.

Bu kararı almadan önce görüştüğümüz Kilis Belediye Başkanı Av. Abdi Bulut'ta böyle bir adımın yerinde olacağını beyan etmiştir. Esnaf kardeşlerimizden ricamız gıda maddeleri satılan esnafımızda dahil olmak üzere (Fırın,manav,bakkal,kasap, lokanta, kebapçı ve market) Cumartesi ve Pazar günleri iş yerlerini kapalı tutmaları yönündedir. En azından 48 saat boyunca insan trafiğini asgari seviyede tutup virüs'ün yayılımını durdurarak enfekte olmuş kişilerle toplumumuz arasına bir perde çekme niyetindeyiz. Bu karar resmi bir karar değildir ve sadece tavsiye niteliği taşımaktadır. Fakat esnaf temsilcileri olarak bu karara uymanızı önemle rica ediyoruz. Lütfen Cumartesi ve Pazar günleri iş yerlerimizi kapalı tutalım. Ayrıca halkımızdan ricamız Cumartesi ve Pazar günü çok hayati bir konu olmadığı sürece evlerinde kalmalarıdır. Şimdiden uyarımızı dikkate alarak toplum sağlığımız için iş yerlerini kapatan ve hafta sonunu evde geçiren halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Hepiniz Allah'a emanet olun!”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
Rektörden Korona Denetlemesi
Rektörden Korona Denetlemesi