Özel Meltem’de Çifte 10 Kasım Töreni

Özel Meltem'de Çifte 10 Kasım Töreni

Kilis Özel Meltem İlk ve Ortaokulu bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle, 10 Kasım Anma törenini aynı gün içerisinde iki kez gerçekleştirdi.

11 Kasım 2020 - 10:50 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 09:32

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yılında özel bir anma programı hazırlayan Özel Meltem Okulu, pandemi nedeniyle ilk ve ortaokul öğrencileri için ayrı ayrı anma programı yaptı.

Sembolik Anıtkabir ile Atatürk’ün Huzurunda

Özel Meltem Okulu öğretmenleri tarafından hazırlanan temsili Anıtkabir, programın en dikkat çekici detayları arasında yer alırken, öğretmen ve öğrencilerin birlikte hazırladıkları gösteriler, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile birlikte saygı duruşuna geçen Özel Meltem Okulu öğretmen ve öğrencileri, saygı duruşu sonrasında hep birlikte İstiklal Marşını okudular. Özel Meltem Okulu Müdürü Süleyman Kadir Olgaç ve okul öğretmenleri, temsili olarak hazırlanan Anıtkabir’e karanfil bırakarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygı ve bağlılıklarını bir kez daha gösterirken, öğrenciler de saygı duruşunda bulundular.

Daha sonra Özel Meltem Okulu Sosyal Bilimler Öğretmeni Mehmet Özçıbıkçı tarafından hazırlanan Atatürk konulu bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Özel Meltem İlkokulu 4. Sınıf öğretmeni Ayperi Dal’ın öğrencilerinin hazırladığı gösteri ilgiyle izlendi. 2. Sınıf öğretmeni Esmanur Kıraç  ve 3. Sınıf öğretmeni Şeyma Bekan’ın öğrencileri de hazırladıkları gösterilerle Atatürk’ü andılar.

Öğrenciler Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

6. sınıf öğrencisi Ahmet Öztürk, Atatürk’ün sevdiği şarkıyı piyano ile çalarken, Metin Berksözlü ise Atatürk’ün sevdiği diğer bir şarkıya sazıyla hayat verdi.

Farklı saatlerde okula gelen diğer öğrenciler için öğleden sonra ayrı bir anma programı daha düzenlendi.

Atatürk’ü anlamak ve de yaşamak gerekir  

Okul Müdürü Süleyman Kadir Olgaç, 10 Kasım ruhunun yaşatılmasının önemine işaret ederek, “Biz eğitimciler geleceğimiz olacak çocuklarımıza Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmak ve tanıtmak zorundayız. 10 Kasım ruhunu öğrencilerimize yaşatabilmek için iki farklı anma programı tertip ettik. Sembolik Anıtkabir görseli oluşturarak merasim düzenledik. Atatürk’ü ve fikirlerini öğrencilerimizin dimağında canlı tutarsak, Türkiye gerçek anlamda muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır” diye konuştu.   

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1889 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Burhan Uluçoban Vefat Etti
Burhan Uluçoban Vefat Etti
Kilis’te Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı
Kilis’te Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı