Özkar: "Tarihi Kilis Evleri Butik Otel Olacak"

Özkar: "Tarihi Kilis Evleri Butik Otel Olacak"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, tarihi evleri Butik Otel yaparak şehir turizminin gelişmesinin önünü açacaklarını belirtti.

12 Mart 2019 - 09:23 - Güncelleme: 12 Mart 2019 - 09:34

Kilis’in tarihi dokusu ile büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, “Kilis’in tarihi ve kültürel potansiyelinin hepimiz farkındayız. Ancak bir şehre turist çekebilmeniz için belirli şartları sağlamanız gerekir. Bunlardan en önemlisi belki de en zarurisi konaklamadır. Şu an Kilis’e gelen bir turistin en büyük sorunu güzel bir şekilde konaklayacağı mekan sıkıntısıdır” dedi.

Butik Otellerle Kilis Değişecek

Özkar, belediye olarak tarihi evleri turistlerin rahatça konaklayabilecekleri butik otellere dönüştüreceklerini ifade ederek, “Butik otel yatırımları maliyetinin düşük olması nedeniyle kolayca uygulanabilir bir projedir. Ayrıca bu alanda yerli yatırımcıların hizmet verebilmesi için de gerekli imkanları biz belediye olarak sağlayacağız. Minimum maliyetle en kaliteli hizmeti sunabileceğiniz “Butik Otel” projesi, Kilis’te turizmin canlanması için önemli bir basamak olacak” diye konuştu.  

Ekonomi Canlanacak

Butik otellerin turizm sektöründe turistlerin özellikle tercih ettiği konaklama mekanları olduğundan bahseden Özkar, “İnsanlar doğal ve tarihi mekanlarda konaklamak için ciddi paralar ödüyorlar. Bunun örneklerini dünyada ve ülkemizde görmek mümkün. Kilis’in tarihi evleri; geniş bahçeleri, mağaraları, eski taş odaları ve eşsiz mimarisi ile bu iş için adeta biçilmiş kaftandır. Yöresel yemeklerin sunulacağı butik otellerimiz, Kilis’e turist çeken merkezler olacak. İnsanımız buralarda iş bulacak, şehre gelen turistler esnafımıza kazandıracak. Bunlar istenirse yapılması en kolay projelerdir. Biz Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın çizdiği yolda, bu millete hizmet etmek için yola çıktık. Kilis halkı bize güvenirse kazanan kendisi olacaktır” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1027 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Denetimler Arttı
Kilis’te Denetimler Arttı
Altın Durmuyor
Altın Durmuyor