Prof. Dr. Baş: "Sağ Da Sol Da İstismar Edildi"
Reklam

Prof. Dr. Baş: "Sağ Da Sol Da İstismar Edildi"

İcmal Gençlik Derneği tarafından organize edilen Kaybolan Değerlerimiz Sempozyumundaki konuşmasında milletimizin sağ-sol diye yıllarca istismar edilip, birbirine düşürüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Sol da sağ da, hepsi Müslüman’dır” dedi.

22 Ağustos 2019 - 12:08 - Güncelleme: 22 Ağustos 2019 - 12:38

İcmal Gençlik Derneği Trabzon Şubesi coşkulu bir programa imza attı. "Kaybolan Değerlerimiz Sempozyumu" adlı programın onur konuğu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'tı.

 

İcmal gençlerinin katılımıyla gerçekleşen programa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Eğitimci-yazar Hüseyin Emanet, avukat Abdülkadir Kahraman, ilahiyatçı Musa Yeşilyurt ve avukat Mustafa Hayri Ergan'ın tebliğ sunduğu sempozyumun kapanış konuşmasını ise Prof. Dr. Haydar Baş yaptı.

Konuşmasında bazı kesimlerin maksatlı olarak 'sol dinsizdir' iddiasını yıllarca seslendirdiklerini söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, bu iddiayı seslendirenlerin büyük yanılgı içerisinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Deniz Gezmiş bizim emsaldir. Allah onun rahmetini bol eylesin. Ben solcu falan değilim yanlış anlamayın, sağdan gelmeyim. Üstelik sağda çok ilerde birisiydim. Yaşadığım bazı şeyler benim buradan uzaklaşmama, ayrılmama neden oldu. Baktım ki, dünyevi olarak padişahlık, şahlık istiyorlar, ama istedikleri kulluk değildi ben de ayrıldım. Ayrıldıktan sonra da aleyhlerinde bir tek kelime konuşmadım. Ben size yaşadığım bir hatıramı anlatmak istiyorum. Amerika'nın 6. Filo'su İstanbul'a gelmişti. 6. Filo'yu protesto etmek için Deniz Gezmiş ve arkadaşları Çemberlitaş'tan Tophane'ye gitmek istiyorlardı. Bunların oraya gitmelerine izin vermedik. Ben de oradaydım. Yahu arkadaşlar bize bir tane kötü söz söylemediler, hiç bize karşı gelmediler. Biz onların üzerilerine ne kadar gittiysek de onların bu asil tavırları hiç değişmedi. Hakiki Müslüman bunlar yahu. Deniz Gezmiş ve arkadaşları gittiler Amerikalıları hesaba çektiler. Sağ görüşlü olanlar ne yaptı? Sarayburnu'na gittiler, döndüler Amerikan gemilerine 'Allahü ekber' deyip namaz kıldılar. Kıbleyi oraya çevirdiler. Haberiniz var mı? Şimdi soruyorum karar verin; o solcular dinsiz de, bu sağcılar mı Müslüman?"

Onlar korkuları Kerbela'da bıraktı

Deniz Gezmiş'le birlikte idam edilen Hüseyin İnan konusunda da önemli açıklamalar yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Hüseyin İnan'ın şehit olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Deniz Gezmiş'in arkadaşı Hüseyin İnan vardı, Allah rahmetini bol eylesin. Biz hiç tanımıyoruz. Karar verilmiş Hüseyin İnan idama gidiyor. Hüseyin'e, 'idama gidiyorsun, biraz sonra öleceksin, korkmuyor musun' dediler. Hüseyin, 'Biz korkuyu Kerbela'da bıraktık' cevabını verdi. Hüseyin'e terörist dediler, ama yemin ederim ki şehit gitti. Bu milleti bu derece istismar edip, birbirine düşürenlerin Allah belasını versin."

Komünistlerle hapis yattım

"O dinsiz, bu dinsiz, o komünist, böyle şey olur mu yahu" diye soran Prof. Dr. Haydar Baş, "80 ihtilâlinde komünistlerle ben içeride yattım. Namaz kılıyorum, genç çocuklar gelip bana cemaat oluyorlardı. Akşama kadar onlara sohbet ediyordum. Ben hapishanede soldan, komünist bir arkadaş Nuri Aydın'ı kazandım. Ülkede sağda olanın da solda olanın da Müslüman olduğunu ortaya koyabilmek için bu konuya girdim. Vallahi de Müslüman, billahi de Müslüman. 'Ama Hocam ben dinsiz filancıyı gördüm' oğlum senin gözün kör, bir şey görmez ki… Hangi solcunun evine gittin de seccade bulamadın, hangi solcunun evine gittin de Kur'an bulamadın. Niye yalan konuşuyorsun? Böyle dediler, bir kısım gençliği dinden çıkardılar. Sonra geldi kendileri sağ adına kilise açtılar" şeklinde konuştu.

'Ülkeyi batıştan biz kurtarırız'

Türkiye'yi içinde bulunduğu vahim durumdan ancak Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının çıkarabileceğine dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Geçmişte kapımızdan iyi bir fırça atarak kovduklarımız şimdi 'Haydar Hoca ülke battı, bunu sen bu durumdan çıkaracaksın' diyorlar. İnşallah bunu Allah'ın izniyle yapacağız. Hem milletimizi hem de İslam âlemini kurtaracağız. Karnını doyuracağız, sırtını giydireceğiz, ceplerine para koyacağız. Bu işi bilen benim. Benim üzüldüğüm bir şey var. Mesela Akçaabat'tan hiç memnun değilim. Ben riya yapmam. Bakınız benim ekonomi sistemim, Milli Ekonomi Modeli'ni bu millet için yazdım. Ancak milletimiz bizim kıymetimizi bilmedi. Oysa Çin benim modelimle ayağa kalktı. Rusya ve Hindistan benimle ayağa kalktı. Hepsinin cebini parayla doldurdum. Yahu siz nasıl insansınız ki, bütün bunlardan hiçbir şey görmediniz?"

YENİ MESAJ / TRABZON

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Musabeyli’de Kerpiç Ev Çöktü
Musabeyli’de Kerpiç Ev Çöktü
Kilis'te İntihar Girişimi
Kilis'te İntihar Girişimi