Prof. Dr. Haydar Baş’a Sevgi Seli

Prof. Dr. Haydar Baş'a Sevgi Seli

Sosyal medyadan takip eden ve Bağımsız Türkiye Partisi’nde yer almak isteyen binlerce seveni Prof. Dr. Haydar Baş’la İstanbul’da görkemli bir programda buluştu. Programın kapanışındaki konuşmasında Prof. Dr. Baş, “Millet bu işi bize teslim etsin, ben size 10 bin lira asgari ücret vermezsem namerdim” dedi.

19 Kasım 2019 - 10:06 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 09:39

Coşkulu programda Bağımsız Türkiye Partisi kurmaylarının yanı sıra, geceye ilk kez katılan bazı misafirler de söz aldı. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan programın açılışında ilk olarak BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, misafirlere hitap etti. Konuşmasında, "Haydar Baş Hoca'nın güneşi ufuktan doğdu. Hepimizi ısıtıyor ve aydınlatacak. Bu er ya da geç muhakkak olacak" ifadelerine yer veren Fuat Şengül, "Gelin bu kervanda sizler de yer alın. Bizlerle beraber bu kutlu yürüyüşü yürütelim. Onun için bu gece bitmeden www.btp.org.tr adresine girip ve orada 'gönüllü ol' butonunu tıklayın. Oradaki bilgiler siz hangi il ya da ilçedeyseniz, oradaki teşkilatlarımıza ulaşacak ve bizler de sizleri arayıp partimize üye kaydedeceğiz. Bu kutlu yürüyüşte gelip hep beraber olalım" şeklinde konuştu.

Azerbaycan Bilimler Akademisi Üyesi Rauf Mehmedov, Azerbaycan Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Dünyamali Veliyev, Azerbaycan Devlet Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ruşen Guliyev ve BRICS Uluslararası İş Geliştirme Merkezi Genel Başkanı Prof. Dr. Vladimir Gorbanovsky, programda selamlama konuşması yaptı.

Halifelik nasp iledir

BTP kurmay kadrosunun ve geceye yurt dışından katılan misafirlerin konuşmalarının ardından coşkulu programın onur konuğu Prof. Dr. Haydar Baş, misafirlere hitap etti.

Önce Prof. Dr. Haydar Baş'ın iki makalesini BTP Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Baş ve Ali Karakuş misafirlere okudu. Peygamber Efendimizin (s.a.a.) Allah'ın (c.c.) emriyle halife tayinine değinilen Hüseyin Baş'ın okuduğu bölümde, "İslam tarihini değiştiren belki de en büyük olay, İmam Ali efendimizin hilafetinin gaspı meselesidir. Hz. Ali Efendimizin halife oluşu Hz. Peygamber'in hadislerinde beyan edilmiştir. Hz. Peygamber Veda Haccı'ndan dönerken, 'Ey elçi, Rabbinden sana indirileni duyur. Eğer bunu yapmazsan O'nun elçiliğini duyurmamış olursun' mealindeki ayetin nazil olması üzerine Gadir-i Hum denilen yerde sahabeleri toplamış ve Gadir Hutbesi olarak bilinen hutbeyi irad etmiştir. Gadir Hutbesi Hz. Ali Efendimizin halifelik ilanıdır. Hz. Ali'nin halife ilan edilmesinin Maide suresinin 67. Ayetinin nazil olmasından sonra gerçekleştiği Suyuti'nin Ed-Durül Mensur, Vahidi'nin Esba-ı Nüzul ve İbni Hatim'in Tefsiril Kur'an-il Azim eserlerinde anlatılır.

Buna göre halifelik ilanı Allah'ın emridir ve bugün 220 Sünni eserde Gadir-i Hum hutbesi yer almaktadır. Bu hutbenin 6 yerinde Hz. Ali Efendimizin Hz. Peygamberden sonra yerine halife bırakıldığı, Allah'ın emriyle bizzat Peygamberin ağzından buyrulmuştur."

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakuş ise "İslam'da halife tayini nasp iledir. Bir kişinin ya da bir grubun reyiyle halife tayini, yani demokratik bir yolla belirleme söz konusu olamaz. Kur'an-ı Kerim'de halifenin Allah'ın emriyle seçildiğine dair ayetler bulunmaktadır" ibarelerinin yer aldığı bölümü okudu.

Allah'ın emrini inkâr küfürdür

Makaleler okunduktan sonra konuşmasına başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Bizim bu konuları şu andan gündeme getirmemizin asıl sebebi, yeni bir akım başladı. İmamet konusunu tartışıyorlar, ama ağzına gözüne bulaştırıyorlar. Olayın tamamı burada arkadaşlarımızın okuduğu iki makalede özetleşmiştir. Resulüllah (s.a.a.) Veda Haccı'ndan sonra Gadir-i Hum denilen yerde ashabını topluyor ve İmam Ali'nin halife olduğunu ilan ediyor. Bu İslam sahasında ün yapmış ulemanın tam 220 tane Sünni eserde beyan ediliyor. Yani bunda hiç şüphe yoktur. İslam'ın büyükleri bunu kabul ettiği gibi, itirazında küfür olduğunu ifade ediyorlar. İtiraz etmenin hak olmadığı, çünkü itiraz edebilmek için rey hakkın, görüş beyan etme hakkın olacak. Öyle bir hakkın yok, çünkü Allah emretti. Ya kabul eder Müslüman olursun, ya inkâr eder gâvur olursun. İşin Türkçesi budur" şeklinde konuştu.

Çok mükemmel bir gençlik geliyor

Konuşmasında Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının çok iyi yetişmiş kadrolar olduğuna dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Bizim çalışma tarzımız çok farklı. Bugün burada konuşan arkadaşlarımızın hemen hemen tamamı bizim yanımızda eğitim gören, yetişen arkadaşlarımızdır. Gençlerimiz de öyledir. Ben Meltem TV'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum, gençler önemli meseleleri tartışıyor. Meltem TV'de delikanlıların programını izledim. Aman Ya Rabbi, bu kadar mükemmel fikirler o yaşta delikanlıların beyninde olması büyük bir devrim. 35-40 yaşlarında olsalar tamam, ama bu yaşta bunu nasıl tespit etmişler? Yaşamadıkları halde yaşamış gibi sonuca varmışlar. Tekrar tebrik ediyorum o gençleri, çok mükemmel bir gençlik geliyor. Bazı arkadaşlarımız siyasette sıkışıyor. Gelsin bu arkadaşlarımızı danışman olarak yanlarına alsınlar ve paçayı kurtarsınlar.

El ele verip batılı yıkalım

Millet isterse Türkiye'yi birkaç ayda dünyanın lider ülkesi haline getireceklerini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Ekonomiyi çok iyi biliyorum. İsterseniz biz 3 ayda Türkiye'yi dünyanın lider ülkesi yaparız. Bunda kuşkunuz olmasın. Bakınız Çin benimle kalkındı. Artı Rusya, Güney Afrika ve Brezilya benimle kalkındı. Son zamanda Hindistan da devreye girdi, o da benimle kalkındı. Bunlar BRICS ülkeler ve bu ülkeler dünyanın yüzde 50'den fazlasıdır. Geliyorum Türkiye'de selam verecek adam bulamıyoruz. Buna ne diyorsunuz arkadaşlar? Böyle mi devam etsin, yoksa el ele verelim bu batılı yıkalım mı, ne diyorsunuz? (Salondakiler:El ele verelim)."

10 bin TL asgari ücret veririz

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Türkiye'de asgari ücretin yeterli olmadığına vurgu yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Hatırlarsanız asgari ücret 800 TL civarındayken, 'Bu parayla bir insanın geçinmesi asla mümkün değil. Asgari ücretin en az 5 bin Türk lirası olması lazım' dedim. Sanki ben milletin cebinden para alıyormuşum gibi bütün siyasiler '5 bin lira nasıl olur' diye bana saldırdı. Öyle bir batıl var ki bunu kökünden söküp atmak sizlerle el ele vermekten geçiyor, bunu iyi bilin. Ben o zaman şunu söyledim; 5 bin lira değil, yeminle konuşuyorum ben istesem şu anda dahi 10 bin Türk lirası asgari ücret verebilirim. Bunda kuşkunuz olmasın. Bakın arkadaşlar tekrar ediyorum; Eğer siz isteyin ve bu işi bize teslim edin, ben size 10 bin lira asgari ücret vermezsem namerdim."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı