Prof. Dr. Haydar Baş’ın 1 Mayıs Mesajı
Reklam

Prof. Dr. Haydar Baş'ın 1 Mayıs Mesajı

Yaptığı yazılı bir açıklamayla tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli uygulandığı dönemde işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin ve tüm dar gelirli vatandaşların geçim derdinin sona ereceğini vurguladı.

01 Mayıs 2019 - 09:55 - Güncelleme: 01 Mayıs 2019 - 10:16

'1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' münasebetiyle bir basın açıklaması yayımlayan ve tüm emekçilerin 1 Mayıs bayramını kutlayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'de işçilerin çok zor durumda olduğuna işaret ederek, "İşçiler Milli Ekonomi Modeli'nin (MEM) projeleriyle gerçek bayramı yaşayacak" dedi.

Hazırladıkları Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet teziyle işçilere 'insanca' yaşayabilecekleri bir Türkiye sunduklarının altını çizen Prof. Dr. Baş şunları kaydetti: "Milli Ekonomi Modeli'miz BRICS devletleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti) tarafından uygulanmakta ve 4 milyar insan projelerimizden istifade etmektedir. 120'yi aşkın ülke modelimizdeki tüketimi teşvik projelerini hayata geçirmiştir. Dünyada ilk defa bir ekonomi modeli tüketim eksenli analiz olarak hazırlanmıştır. O da Milli Ekonomi Modelidir."

Asgari ücretle karın doymuyor

Milli Ekonomi Modeli uygulandığı dönemde işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin ve tüm dar gelirli vatandaşların geçim derdinin sona ereceğini vurgulayan Prof. Dr. Haydar Baş, işçi kesiminin hem üretimi sağlayan emek gücü, hem de bir tüketici olduğunu dile getirdi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şunları kaydetti: "İşçi istediği takdirde ortaya koyacağı proje ve tasarı ile birlikte devletten faizsiz kredi alabilecek. O da işveren konumuna gelebilecektir. Çalışanların işçi olarak kalmak veyahut işveren olmaları, şahsi takdiri ile alakalı olacaktır. Bugün açlık sınırının altındaki asgari ücret, BTP iktidarında 7 bin TL olacak, böylece işçilerimizin geçim derdi de sona erecektir."

İşsizlik sorunu çözümsüz değil

Türkiye'de gerçek işsizlik oranının yüzde 20'leri aştığını, bunun çok ciddi bir sorun olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Ülkemizde 7 milyon civarında işsiz bulunmaktadır. Milli Ekonomi Modeli uygulandığında devlet tam istihdamı garanti altına alacaktır. Böylece işsiz insan kalmayacak, tam istihdam sağlanacaktır. Sosyal güvenliğin maddi karşılığı, insanların başkalarına muhtaç olmayacakları bir geçim garantisidir. Bu da adil bir gelir dağılımı ile mümkündür. Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet projeleriyle bunlar gerçekleştirilecektir. Bağımsız Türkiye Partisi'ni iktidara getirdiğiniz takdirde, işçilerimiz artık hak arama peşinde koşmayacaklar, sunduğumuz bu projelerle haklarını doya doya yaşayacaklardır"  ifadelerini kullandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti