Prof. Dr. Haydar Baş’ın 15 Temmuz Mesajı
Reklam

Prof. Dr. Haydar Baş'ın 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “15 Temmuz 2016’da devlete başkaldıranlara Türk milleti gerekli cevabı vermiştir” dedi.

14 Temmuz 2018 - 18:16 - Güncelleme: 15 Temmuz 2018 - 12:08

“Yarın Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’da devlete karşı giriştiği kanlı darbe girişiminin ikinci yıl dönümü” diyen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında 15 Temmuz 2016’da devlete başkaldıran bölücülere Türk milletinin gerekli cevabı verdiğinin altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak karşımıza çıkan bölücüler, bizim 20 yıldır altını çizdiğimiz, ikaz ettiğimiz tehlikeli hamlede, yani kalkışma harekâtında milletin topyekûn karşı duruşu ile başarısız olmuştur” dedi.

‘20 yıldır ikaz ediyoruz’

Yazılı açıklamasında 20 yıldan bu yana FETÖ tehlikesi konusunda Türkiye’yi bizzat ikaz ettiğine vurgu yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş,"15 Temmuz kanlı darbe girişimine engel olan milletimize milli mücadelenin önderi Atatürk örnek olmuştur” dedi.

Prof. Dr. Haydar Baş 15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle şu yazılı açıklamayı yaptı:

“15 Temmuz 2016’da devlete başkaldıranlara Türk milleti gerekli cevabı vermiştir.

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak karşımıza çıkan bölücüler, bizim 20 yıldır altını çizdiğimiz, ikaz ettiğimiz tehlikeli hamlede, yani kalkışma harekâtında milletin topyekûn karşı duruşu ile başarısız olmuştur.

 

Kurtuluş Savaşı’nı bir bilek, bir yürek olarak kazanan milletimiz, devletin bekası, vatanın bütünlüğü için canını esirgememiştir.

 

Milli mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk, bu konuda yüce milletimize örnek olmuş, 15 Temmuz zaferi elde edilmiştir.

 

Türk milleti devleti ile ilelebet payidar kalacaktır.

 

Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Belediyespor Hanesine ‘1’ Puan Yazdırdı
Kilis Belediyespor Hanesine ‘1’ Puan Yazdırdı
Jandarma ve Kızılay’dan Örnek Davranış
Jandarma ve Kızılay’dan Örnek Davranış