Prof. Dr. Haydar Baş’ın 19 Mayıs Mesajı

Prof. Dr. Haydar Baş'ın 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımlayan Prof. Dr. Haydar Baş, “Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da tek başına çıktığı yolculuk, etnik kimlikleri Türk milleti olarak bütünleştirerek zafere dönüşmüştür” dedi.

19 Mayıs 2019 - 16:21 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 16:25

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Prof. Dr. Haydar Baş mesajında, ülkemizin bugün yaşadığı sorunların 1919'da ortaya konulan aynı iman ve inançla atlatılabileceğine vurgu yaparak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Mesajında BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şunları kaydetti:

 

"Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk'a şöyle başlar: "1919 senesi Mayıs'ının 19. günü Samsun'a çıktım. Umumi harpte Osmanlı devleti yenilmişti. Harbe katılmaya karar veren ve en başta gelen Osmanlı idarecileri kendi hayatlarının kaygısına düşerek memleketten kaçmışlardı…"

 

Büyük bir iman kuvveti ile girişilen, tam bağımsızlık ve kurtuluş üzerine kurulu mücadele, Mustafa Kemal'in şahsında tüm Anadolu'yu sarmıştı.

 

100 yıl önce bugün, 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün tek başına çıktığı yolculuk, etnik kimlikleri Türk milleti olarak bütünleştirerek zafere dönüşmüştür.

 

Allah'ın inayetiyle kazanılan zafer

 

Asker Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı başlarken kendinin ve milletin sırtını dayadığı asıl gücü şöyle anlatır:

 

"Türk Milleti, Allah'ın inayetine güvenerek hayatını kurtarmaya, yaşamak hakkına malik olduğunu dünyaya göstermeye azmettiği gün, bütün vesaitten mahrum, yalnız iman aşkı ve istiklal kuvvetine malik idi."

 

İçinden geçtiğimiz siyasi, sosyal, ekonomik şartlar 1919'unkinden farklı değilken, aynı iman ve inançla bugünleri atlatmamız temennisi ile bayramımız kutlu olsun."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 3576 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri