Prof. Dr. Haydar Baş’tan ’1 Mayıs’ Mesajı
Reklam

Prof. Dr. Haydar Baş'tan '1 Mayıs' Mesajı

1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle bir açıklama yapan ve tüm çalışanların bayramını kutlayan Prof. Dr. Baş, Bağımsız Türkiye Partisi'nin hayata geçireceği, ‘Sosyal Devlet, Milli Devlet’ ve ‘Milli Ekonomi Modeli’ ile Türkiye’de işçilere gerçek bayramı yaşatacaklarını vurguladı.

01 Mayıs 2018 - 09:13 - Güncelleme: 01 Mayıs 2018 - 09:22

'1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ münasebetiyle bir basın açıklaması yayımlayan ve tüm çalışanların 1 Mayıs bayramını kutlayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’de işçilerin çok zor durumda olduğuna işaret ederek, “İşçiler Milli Ekonomi Modeli'nin (MEM) projeriyle gerçek bayramı yaşayacak” dedi. Hazırladıkları Milli Ekonomi Modeli ve ‘Sosyal Devlet-Milli Devlet’ teziyle işçilere ‘insanca’ yaşabilecekleri bir Türkiye sunduklarının altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şunları kaydetti: “Milli Ekonomi Modeli'miz BRICS devletleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti) tarafından uygulanmakta ve 4 milyar insan projelerimizden istifade etmektedir. 2008'de küresel kriz döneminde de 120'yi aşkın ülke modelimizin tüketimi teşvik projelerini hayata geçirmiştir. Dünyada ilk defa bir ekonomi modeli tüketim eksenli analiz olarak hazırlanmıştır. O da Milli Ekonomi Modelidir.”

İşçinin cebi para görecek

Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet teziyle işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin ve tüm dar gelirli vatandaşların cebine para gireceğini vurgulayan Prof. Dr. Haydar Baş, sosyal devlette işçi kesiminin hem üretimi sağlayan emek gücü, hem de bir tüketici olarak görüldüğünü dile getirdi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şunları kaydetti: “İşçi istediği takdirde ortaya koyacağı proje ve tasarı ile birlikte devletten faizsiz kredi alabilecek. O da işveren konumuna gelebilecektir. Çalışanların işçi olarak kalmak veyahut işveren olmaları, şahsi takdiri ile alakalı olacaktır. BTP iktidarında asgari ücret 5 bin TL olacaktır. Böylece işçilerimizin geçim derdi de sona erecektir.”

İşsizliği de BTP çözecek

Türkiye’de gerçek işsizlik oranının yüzde 20’yi aştığını, bunun çok ciddi bir sorun olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Ülkemizde 6 milyon civarında işsiz bulunmaktadır. Oysa ‘Milli Devlet’ aynı zamanda ‘Sosyal Devlet’tir. Çünkü, Milli Ekonomi Modeli ile sürekli büyümeyi formülleştirmekte, işsizliğe çözüm getirmektedir. Dahası Milli Ekonomi Modeli, adil bir gelir dağılımını sisteminde halletmiştir. Bu modelin matematiği de hazırlanmıştır. Sosyal Devlet ise, Milli Ekonomi Modeli ile tam istihdamı garanti altına almaktadır. Böylece işsiz insan kalmayacaktır. Sosyal güvenliğin maddi karşılığı, insanların başkalarına muhtaç olmayacakları bir geçim garantisidir. Bu da adil bir gelir dağılımı ile mümkündür. Milli Ekonomi Modeli ile Sosyal Devlet-Milli Devlet tezi bunları gerçekleştirmektedir. Bunların gerçekleşmesi için BTP'yi iktidar etmeliyiz."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Galatasaraylı Taraftarlardan Örnek Davranış
Kilis’te Galatasaraylı Taraftarlardan Örnek Davranış
Kilis'te Çanakkale Zaferi Kutlamaları
Kilis'te Çanakkale Zaferi Kutlamaları