Regaib, Affedilme İçin Bir Fırsattır

Regaib, Affedilme İçin Bir Fırsattır

Bu gece idrak edeceğimiz, mübarek üç ayların gelişini müjdeleyen Regaib Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımlayan Prof. Dr. Haydar Baş, “Regaib Kandili, insanın ve insanlığın ihyası ve kurtuluşunun en büyük vesilelerinden biridir” dedi.

27 Şubat 2020 - 14:05 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 - 17:31

Regaib Kandili'nin mübarek üç ayların gelişini müjdelediğini ifade eden Prof. Dr. Baş, mesajında şunları ifade etti: "Aziz kardeşlerim, mukaddes üç ayların girişiyle ilk mübarek gece olan Regaib Kandili'ni hep birlikte idrak ediyoruz. Bol bağış, lütuf ve ihsan manasına gelen Regaib, asıl ulviyetini, iki cihan serveri sevgili Peygamberimizin ana rahminde hissedilmesinden, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) nübüvvet nurunun mübarek annesi Âmine Hatun'da görülmesinden ve Hz. Resulüllah'ın bu âleme teşrifinin ilk işareti olmasından alır. Bu münasebetle Regaib, esasen Hz. Peygamber'in insanlık için bir bağış, lütuf, ihsan ve kurtuluş vesilesi olması ve de bu mananın kainatı kuşatmasıdır."

Resûlullah yegâne ümidimiz

En büyük hidayet rehberi olan Resulü Ekrem (s.a.v.), bugün her hususta mustarip olan insanlığın yegâne ışığı ve ümididir. O'na ve Ehl-i Beyt'ine tabi olmadan kurtuluş mümkün değildir. Aynı zamanda Regaib, insanlar arasında bağış, ihsan, esirgeme, merhamet, cömertlik, saygı, sevgi, birlik ve dayanışma fırsatıdır. Aziz Türk Milleti, asırlardır Regaib Kandili'nin manasını anlamış ve onu hayatına hakim kılmıştır.

Birlik beraberliğe kardeşlik ve dayanışmaya her şeyden daha ziyade muhtaç olduğumuz bu günlerde kandillerin ve mübarek günlerin önemi büyüktür. Bu vesileyle insanın ve insanlığın ihyası ve kurtuluşunun vesilelerinden olan mübarek Regaib Kandilinizi tebrik eder, yüce Türk milletine, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan (c.c) niyaz ederim."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 6266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Şehitler İçin Mevlid Okundu
Kilis’te Şehitler İçin Mevlid Okundu
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı