Sınırda Sanat

Sınırda Sanat

Kilis’te bulunan “Sınırda Sanat” temalı ilk sanat merkezi AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'in katılımı ile açıldı.

23 Ocak 2020 - 12:21 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 12:25

Kilis yerelinde İnsani Yaklaşımlar ve Araştırma Derneği çatısı altında faaliyetler yapan sanat merkezinde “ Sınırda Sanat  adlı sanat sergisi düzenlendi. Yıl boyu açık olacağı öğrenilen sergiye,  

Prof. Dr. H. Mustafa Paksoy, Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, Kilis İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Akkurt,üyeler ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı temaslarda bulunmak üzere Kilis’e gelen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger de katıldı.

Açılışta, Şerkeoğlu A.Ş. Başkanı Necmettin Şekeroğlu, ana sponsor olarak merkezin yer tahsisinin yapacağını müjdesi vererek, “Sanatın ve sanatçının her daim yanındayız sosyal sorumluluk projesi kapsamında şirket olarak destek sunacağız” dedi.

Türk ve Suriyeli sanatçıların kültürel sosyal uyumu ve sanatta kültürlerin buluşması temalı çalışmaları büyük ilgi gördü. 10 Suriyeli ve Türk sanatçının bir araya gelerek hazırladığı sergide yağlı boya, geri dönüşüm, karakalem, hat, mozaik, filografi, ahşap oyma… alanlarında eserler sergilendi. Dernek Başkanı Mahmut Selçuk yaptığı açıklamada, “Güzel şeylerin ortak dil olan sanat ve sporla anlatılabileceğine inanıyoruz. Toplumun en naif değerleri olan sanatçılarımızı desteklemenin aslında geleceğe atılan en güzel tohum olduğunu savunuyoruz. Destek veren ve katılan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 6544 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza namazının hükmü hakkında -8-
Kaza namazının hükmü hakkında -8-
Üniversitede Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu
Üniversitede Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu