Suriyelilerin Sayısı 15 Bini Aştı

Suriyelilerin Sayısı 15 Bini Aştı

Kurban Bayramı için ülkelerine geçen Suriyelilerin sayısı 15 bini aşarken, Kilis’e Türkiye’nin farklı illerinden Suriyelilerin gelişi devam ediyor.

21 Ağustos 2017 - 14:08 - Güncelleme: 22 Ağustos 2017 - 17:02

Kurban Bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyelilerin sayısı her gün artarken, Kilis Valiliği tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile sıra alanların sayısı 45 bine dayandı. Suriye’ye geçişlerin başladığı 15 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’nı kullanarak, Suriye’ye geçenlerin sayısı ise tahmini olarak 15 bini geçti.

Kilis’te yoğunluk yaşanıyor  

Kilis’te yaşayan Suriyeliler haricinde, bayram için Suriye’ye gitmek isteyen ve Türkiye’nin farklı illerinde ikamet edenler Kilis’e gelmeye devam ediyor. Kilis otogarında ve çevresinde normalden farklı bir insan trafiği yaşanırken, Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’na gitmek isteyen Suriyeliler, Kilis Otogarı çevresindeki taksiciler tarafından sınır kapısına taşınıyor.

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’nda emniyet güçleri ve askerler çeşitli tedbirler alırken, randevu alan Suriyelilerin işlemlerini tamamladıktan sonra, ülkelerine geçişlerine izin veriliyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağımsız Türkiye Partisi 19’uncu Yaşını Kutluyor
Bağımsız Türkiye Partisi 19’uncu Yaşını Kutluyor
BTP 19 Yaşında!
BTP 19 Yaşında!