Üniversitede Çocuk Eğitimi Anlatıldı

Üniversitede Çocuk Eğitimi Anlatıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, “Çocuk ve Eğitim: Atölye Çalışmaları” isimli okul öncesi öğretmen adayları ve öğretmenlerine yönelik eğitim çalışması yapıldı.

25 Haziran 2019 - 10:02 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 10:15

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen atölyelerde okul öncesi öğretmenleri ve öğretmen adayları çeşitli atölyelere katılmanın heyecanını yaşadılar. Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen açılış töreni, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Simsar'ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasının ardından Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu önünde yapılan ikramlar ile katılımcılarla öğretim üyeleri tanıştılar ve sohbet etme imkânı buldular. Ardından Çukurova Üniversitesi'nden misafir öğretim görevlisi olarak gelen Dr. Öğr. Üyesi Şule Erden "Müzede STEM Atölyesi", Adıyaman Üniversitesi'nden misafir öğretim elemanı olarak gelen Arş. Gör. Ayşe Duran Yılmaz "Çok Kültürlü Ortamlarda Değer Eğitimi Çalışmaları" ve üniversitemiz Okul Öncesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Simsar tarafından "Fen ve Matematiğin Doğası" isimli atölyeler düzenlendi.

Öğle arasından sonra 7 Aralık Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Dr. Öğr. Üyesi Halil Uzun tarafından "21. Yüzyılda Anne-Baba Olmak", Arş. Gör. Vakkas Yalçın tarafından "Tasarım Odaklı Düşünme: STEM Atölyesi" ve Arş. Gör. Hızır Dinler tarafından "Eğitim Sürecinde Yenilikçi Çözümler: Artırılmış Gerçeklik" isimli atölyeler düzenlendi. Katılımcılar düzenlenen atölyelere merakla ve ilgiyle katıldılar.

Atölyelerin sona ermesinin ardından gerçekleştirilen kapanış töreninde Okul Öncesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Simsar, "Üniversitemiz, halkla iç içe olmak istiyor. Eğitim bizim uzmanlık alanımız, bu alanda Milli Eğitimde ya da özel kurumlarda aktif olarak görev alan tüm hocaların, bu ve ileride yapacağımız atölyelerle arkasındayız. Öğretmenlerin günlük eğitim akışlarındaki problemlerini uzmanlığımızla çözmek istiyoruz. Bu atölye çalışması, bizim için bir ilkti ama asla son değil. Bundan sonra katılımcıların talepleri doğrultusunda, ihtiyaçlarına göre alanında uzman öğretim görevlilerinin de katılacağı daha nice atölye ve destekleyici eğitimler düzenleyeceğiz" dedi.

Eğitim çalışmaları, katılım belgelerinin ve atölye düzenleyen hocalara teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 1112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri