Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği Düzenlendi
Reklam

Üniversitede Kariyer Günü Etkinliği Düzenlendi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak girişimleriyle kariyer günü etkinliği düzenlendi.

16 Nisan 2019 - 14:28 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 14:37

7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Musabeyli Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Polateli Kaymakamı Mahmut Şener ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un yanı sıra liseli birçok öğrencinin takip ettiği program, İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt’un açılış konuşmasıyla başladı. Akkurt, mimarisi, imkânları ve bölümleriyle pek çok üniversiteden daha iyi durumda olduğuna inandığı Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin bu tarz etkinliklerinin faydalı olmasını temenni etti.

Rektör Prof. Dr. Karacoşkun,  ilçelerde ve il genelindeki okulları kurduğu ekiple ziyaret ederek üniversitenin tanıtım çalışmalarında büyük pay sahibi olan Doç. Dr. M.Ali Yıldırım’a ve ekip arkadaşlarına teşekkür ettiği konuşmasında,  üniversiteye öğrenci olmanın kazandırabileceği avantajları öğrencilerle şu sözlerle paylaştı: “Neyi,  niçin tercih ettiğinizi iyi hesap edin.”

Dr. Öğr. Üyesi M. Akif Karaman, öğrencilerin enerjisini överek başladığı sözlerini istihdam, ailesel gelişim, sosyal gelişim, kişisel gelişim ve maddi - manevi tasarruf değişkenleri ile üniversite eğitiminin muhtemel ilişkisine değinerek sürdürdü. Dr. Öğr. Üyesi Karaman, konuşmasını Alice Harikalar Diyarı’ndan alıntı yaparak bitirdi: “Gitmek istediğin yeri bilmiyorsan hangi yolu seçtiğinin önemi yok...”

Konuşmaların ardından öğrenciler, öğretim elemanları eşliğinde 7 Aralık Üniversitesi Merkez Kampüsünü gezdi.

Programın öğleden sonraki oturumuna Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek de bir konuşma yaparak, mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep'te Toplandı
İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep'te Toplandı
Jandarma Motosiklet Timleri Suçlulara Göz Açtırmıyor
Jandarma Motosiklet Timleri Suçlulara Göz Açtırmıyor