Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu
Reklam

Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu

Kilis Valisi Recep Soytürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, yerel ve ulusal basın mensupları ile buluştu.

10 Ocak 2019 - 16:03 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 14:38

Kilis’te görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerini makamında ağırlayan Vali Recep Soytürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptırdığı pastayı da basın mensupları ile birlikte kesti.

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Vali Recep Soytürk, bugünün aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu da hatırlattı.

Kilis'te göreve başlamasından bu yana 2 ay gibi bir süre geçtiğini ifade eden Vali Soytürk, “Bu süre zarfında Kilis'in sorunları ve şehrin genel yapısı ile ilgili fotoğraflar çektim. Kilis, devletine bağlı, kamu görevlilerine saygılı Türkiye'nin en huzurlu ve en az asayiş olaylarının cereyan ettiği şehirlerimizden bir tanesi! Kilis'te 3 bin 666 esnafımız, bin 500 civarında da Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı esnafımız var. Esnafların büyük bölümü küçük esnaf, basit usulde faaliyet gösteriyor. Bin 200 civarında da Organize Sanayi Bölgesinde çalışan işçi var. Esnafımızdan Kilis’te yaşayan Suriyelilerin kayıtsız çalıştığı ve vergi ödemediği yönünde şikayetler var. Bu sorunu tüm kurum ve kuruluşlar ile bilgilerini aldım. Suriyelilerin iş yerlerinin bir bölümü Kilisli vatandaşların üzerine, bazı Suriyeliler prim bile yatırıyor” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 828 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı