Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu

Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu

Kilis Valisi Recep Soytürk, yerel ve ulusal basın mensupları ile iftarda buluştu.

09 Mayıs 2019 - 12:04 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 12:03

Kilis’te görev yapan basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Vali Soytürk, iftar sonrasında Kilis ile ilgili görüş alış-verişinde bulundu. Öncelikle Kilis’te görev yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Soytürk, Kilis’in sorunları olduğunu ancak var güçleri ile çalıştıklarını ifade etti.

Basın mensuplarının şehrin sorunları ile ilgili sordukları içtenlikle cevaplayan Vali Soytürk, özellikle sağlık alanında ve hastane ile ilgili basın mensuplarının dile getirdiği sorunları dikkatle dinleyerek, “Yeni yapılacak devlet hastanesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Ancak burası Avrupa Birliği fonlarının desteği ile yapılacağı için biraz zamana yayılabilir. Hastanedeki doktor açığı ile ilgili gerekli başvuruları yaptık. Yeni atama döneminde atanacak doktorlar ile birlikte sorunu çözmeye çalışacağız. Acil serviste sıkıntılar var, burada yığılmalar oluyor. Bunların çözülmesi, asgariye indirilmesi için çalışıyoruz”dedi.

Kilis merkezde derslik sıkıntısı var

Eğitim alanında Kilis genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Vali Soytürk, Kilis’in Türkiye birincisi olduğu yılları hatırlatarak tekrar aynı seviyeye ulaşmak için sistemli bir çalışma içinde olduklarını vurguladı. Kilis’te 32 okulda ikili eğitim olduğunu söyleyen Vali Soytürk, “Derslik, sıkıntımız var. Yeni okullar için arsa bulmaya çalışıyoruz. Bazı arsalar da bulduk. İlçelerde eğitim açısından bir sıkıntı yok. Esas sorun il merkezinde. Başarılı öğretmenlerimizi ödüllendirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Suriyeli esnaflar ile ilgili yaptıkları çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini dile getiren Vali Soytürk, 500'den fazla Suriyeli esnafın mali kayıt altına alındığını ifade ederek bu alanda çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Basın mensuplarına verilen iftar yemeğine Kilis Valiliği Özel Kalem Müdürü İhsan Aray ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuri Yeşilçimen de katıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 907 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı