Vali Soytürk’ün Kilis’in İl Oluşunu Kutlama Mesajı

Vali Soytürk'ün Kilis'in İl Oluşunu Kutlama Mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis’in il oluşunun 24. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

07 Haziran 2019 - 09:52 - Güncelleme: 07 Haziran 2019 - 14:55

Kilis’in tarih boyu önemli bir yerleşim yeri olduğunu dile getiren Vali Soytürk, mesajını şu şekilde sürdürdü: “Bundan 24 yıl önce Türkiye’nin 79. İli olmuştur. Ülkemizin nadide köşelerinden birisi olan serhat ve aynı zamanda ensâr şehrimiz Kilis’te görev yapmaktan mutluluk ve onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Kilis’in sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınması, İlimizin tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelini değerlendirilmesi, eğitimdeki başarının devamı ve daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak temel hedefimizdir.

 

İnsanlarımıza imkân oluşturan, refahı ve adâleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar arayan bir anlayış içerisindeyiz. Kentimizin tanıtımı, yatırım yapılan bir şehir olması, ihracat yapması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz.

 

Mesai arkadaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, işadamlarımız ve siyasi partilerimiz ile birlikte halkımıza mutlu bir gelecek hazırlama adına her türlü gayretin içinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Milletimize bu seviyede hizmet üretmek, şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Kilis’in il oluşunun 24.yıldönümünü kutlar, İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar saygıdeğer Kilisli hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlarım.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 902 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı