Vatandaşlık Maaşı Bugünler İçindi!

Vatandaşlık Maaşı Bugünler İçindi!

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, Korona virüs nedeniyle tüm Türkiye’de hem sağlık hem de ekonomik anlamda zor günler yaşandığına işaret ederek, başta Milli Ekonomi Modeli ve “Vatandaşlık Maaşı”nın ne kadar gerekli olduğunun altını çizdi.

31 Mart 2020 - 16:53 - Güncelleme: 02 Nisan 2020 - 10:05

Evine kilolarca yağ, un, şeker gibi temel ihtiyaç malzemelerini  stoklayamayan, gün kazanıp, gün alıp yiyebilen vatandaşların halinin içler acısı bir duruma doğru sürüklendiğini dile getiren Özkar, “Şu durumda hiç  kimse keyfinden dışarı çıkmaz. Evine 10 teneke yağ, bilmem kaç kilo un, şeker, pirinç alamayan insanları saymakla bitiremeyiz.  Kapitalizmin bize dayattığı yöntemler asla bir fayda getirmeyecek. Aksine bizi sömürmekten, kendi kendine yeten, kendi kararlarını alabilen, tam bağımsız bir ülke olmaktan alıkoyacak” dedi.

Peki çözüm nedir ?

BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, bundan yıllar önce Prof. Dr. Haydar Baş tarafından dünyaya ilan edilen Milli Ekonomi Modeli’nin, ülkenin şu anda içinde bulunduğu anormal durum  da dahil olmak üzere bütün ekonomik sorunlarının çözümünün anahtarı olduğunu hatırlatarak, “Bizi kurtaracak çözüm olan Milli Ekonomi Modeli'ni ortaya koyan Sayın Baş, bunu milletimize bunca yıl her platform üzerinden defalarca anlattı. Ama milletimiz inatla anlamamayı, inatla ona oy vermemeyi tercih etti. Ama Genel Başkanımız yine de milletimize küsmedi.

Vatandaşlık Maaşı Nasıl Verilir?

Korona virüs nedeniyle yaşadığımız bu olağanüstü günlerde bize halkımızdan özellikle “Vatandaşlık Maaşının” nasıl verileceği noktasında sorular gelmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her Türk vatandaşına 1000  TL Vatandaşlık Maaşı projesi Prof. Dr. Baş'ın daha MEM'i yazmadan önce ortaya koyduğu bir projedir. Şunu öncelikle belirtmek gerekir ki, biz çok zengin bir ülkeyiz. Ancak bu zenginliğin halka hiçbir faydası yok. Bugün bazıları çıkıp diyor ki, Türkiye’de herkese 1000'er TL verelim. Bu ekonomik sistemle ne yazık ki bu mümkün değil” diye konuştu.

Prof. Dr. Baş'ın Vatandaşlık Maaşı projesi nasıl?

Öncelikle Prof. Dr. Baş'ın bu projesinin Milli Ekonomi Modeli'nin sistemi içerisinde olan bir proje olduğuna vurgu yapan Özkar, “MEM devletin elini güçlendirecek yepyeni gelir kalemleri sunar. Emek ve üretimin karşılığı ve de yer altı madenlerinin karşılığı olarak senyorajın yani devletin para basma hakkını devreye koyması en önemli gelir kalemidir. Bugün bütün ülkeler kendi parasını basarak halkına dağıtırken, Türkiye’nin dışarıdan faizle dolar borç alıp para basması ne kadar mantıksızsa, bugün “para basarsanız enflasyon olur” diyenler de o derece akıl dışı konuşuyorlar. 

Tüketim arttıkça gelir artar

Eğer siz sürekli vatandaşlık maaşı verecekseniz sürekli bir geliriniz olması lazım. İşte Prof. Dr. Haydar Baş’ın sahibi olduğu MEM, bu gelir kaynağını sunar. Tüketim arttıkça üretim artar, sürekli ve sağlıklı bir büyüme sağlanır. Bu üretim artışı ile birlikte Milli Gelir artar ve dolayısıyla “enflasyon” yapmayacak para basma oranınız sürekli yükselir. Yani sen tüketirsin, üretici üretir ve senyoraj gelirinin de sürekli artmasına vesile olursun. Tükettikçe üreten, ürettikçe geliri artan bir model anlayışıdır bu kısaca.

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, bu modelin sahibine baş vurmak, kopyacı siyasilere aldanmamak ve iftiralara prim vermemek, tüm milletimizin geleceği için şarttır. Umut ediyorum ki, bu söylediklerim, içerisinde bulunduğumuz bu süreçte aziz milletimiz tarafından daha iyi anlaşılacaktır” dedi. 

Bu haber 5949 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
Rektörden Korona Denetlemesi
Rektörden Korona Denetlemesi