Yaşar Aktürk Taziye Evi Törenle Açıldı
Reklam

Yaşar Aktürk Taziye Evi Törenle Açıldı

Taziye evi olarak restore edilen Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk’ün doğup büyüdüğü baba evi, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

23 Mart 2019 - 17:08 - Güncelleme: 23 Mart 2019 - 17:30

Yaşar Aktürk Taziye Evi’nin açılışına Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis milletvekilleri Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis Vakıf Başkanı Yaşar Aktürk, BTP Kilis Belediye Başkanı Alaiddin Özkar ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Yaşar Aktürk şunları söyledi: “Üniversite olmadan önce 2 fakültemiz vardı. Biz burada öğretim elamanı bulmakta zorluk çekiyorduk. O zaman çevre illerdeki akademik personel'in maaşları düşüktü. Biz İstanbul vakıf olarak aradaki farkı daha fazlasıyla ödedik. Kilis olarak gerçekten valiler konusunda çok şanslıyız. Hep bize destek oldular, bizi teşvik ettiler. Kilis'ten ayrıldığımız günden beri Kilis ile yattık, Kilis ile kalktık. Kilis'in emrindeyiz” dedi.

Taziye evinin açılış töreninde konuşan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Yaşar Aktürk’ün doğup büyüdüğü evi belediyeye bağışladığını ifade ederek, “Belediyemizde daha önce Arabacı Ali, Mehmet Kara ve diğer hayırseverlerin yaptığı gibi bu evi restore ederek taziye evi yaptı. Belediye olarak bir çok ilklere imza attık. Ben Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk ve yönetimine teşekkürlerimi iletiyorum. Yaşar Aktürk taziye evi Kilis'imize hayırlı olsun” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onsuz Bir Bayram
Onsuz Bir Bayram
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı