Yunan’ı Karaya Çıkartıp Tekrar Denize Dökeriz

Yunan'ı Karaya Çıkartıp Tekrar Denize Dökeriz

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısı ile yayımladığı mesajda, Atatürk'ün yoklukla var olma mücadelesini kazanarak Türk milletinin bağımsızlığını ilan ettiğini dile getirdi. BTP Lideri, "Akdeniz'de kaşıntısı tutan Yunan'ı bu kez karaya çıkartıp, tekrar denize dökeriz" dedi.

10 Eylül 2020 - 11:19 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 11:29

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. BTP Lideri, "98 yıl önce 9 Eylül'de İzmir'de ülkemiz üzerinde gözü olanları denize dökerek Türk bayrağını dalgalandıran Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" dedi.

Bu tabloyu Atatürk çizdi

BTP lideri Hüseyin Baş, şunları kaydetti: "Bu hareket sadece bir savaş değil, yoklukla, var olma mücadelesi vermekti. Olmaz dediklerini, yapamaz dediklerini yapan, Mehmetçiğimizi yöneten ve yön veren Mustafa Kemal Atatürk'ün azmi, basireti ve kararlılığı galibiyeti getirmiş, düşmanı denize dökmüş ve Türk milletini sevince boğmuştu. 98 yıl önce İzmir'in her noktası kırmızı-beyaza bürünmüştü. Hilal ile yıldız birebirine gülüyordu. Halkımız sevinç çığlıkları atıyordu. Yunan denize döküle döküle kaçıyordu. İşte bu tabloyu çizen Mustafa Kemal Atatürk'ün ta kendisi idi. O günlerdeki inanç ve ruhu kaybetmedik, hiçbir zamanda o ruhtan taviz veremeyeceğimizin altını çizerim."

Yunan'ı tekrar denize dökeriz

Bugünümüze baktığımızda dün denize döküle döküle kaçan Yunan'ın tekrar kaşıntısının tuttuğunun aşikâr olduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı, şunları kaydetti: "Dün karada uygulamak istedikleri Sevr'i, bugün denizlerde uygulamak amacındalar. Yalnız şunu çok iyi bilmelerini isterim ki Türkiye, düne göre bugün çok daha güçlüdür. Eğer tarihten ders almaz ve tekrar bir yanlışa düşerlerse, onları ders olsun diye karaya çıkarır, bir daha denize dökeriz. Buna hazırız."

Bir bilek, bir yürek olma zamanı

Burada ülkemizin yapması gereken, Merhum Liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş'ın ifadesiyle "askeri ve sivili ile bir bilek bir yürek olmaktır "diyen Hüseyin Baş, "Türkiye'nin güçlü olup, dik durması ekonomik bağımsızlığını elde etmesiyle mümkündür. Bu da ancak ve ancak Milli Ekonomi Modeli'ni devreye koyarak olur. Öz kaynaklarımızı devreye koyarak dışa olan bağımlılığımızı bitirmemiz şart ve kaçınılmaz olmuştur. Lakin bunu yapmayarak ülkemiz üzerinde hesabı olanlardan finans kaynağı sağlamaya çalışırsak, Akdeniz'deki haklarımızı tam manası ile savunulacağı kanaati bizde oluşmamaktadır. İlaveten üstüne üstlük küresel tefecilere ülke kaynaklarını aktarmaktan vazgeçmediğimiz sürece bu tefecilerin oyuncağı olmaktan kurtulamayız. Dünya arenasında sesimiz kısılır, her gün yeni oyunlarla karşı karşıya kalırız. Güçlü bir Türkiye için, güçlü ve sağlam temelli yarınlar için var gücümüzle çalışıyoruz. Milli Ekonomi Modeli ile ülkemizi tam bağımsız, müreffeh yarınlara hazırlayabilecek tek kadroyuz" dedi. Baş, mesajına şu ifadeyle son verdi: "Tarihini, Atasını tanıyan ve bundan güç alan Türk gençliği ile beraber her alanda Tam Bağımsız Türkiye yolunda hiç durmadan yürüyeceğimizi belirtir, güzel İzmir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü kutlarım."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2021)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2021)
BTP Kilis’te Kongreye Hazırlanıyor
BTP Kilis’te Kongreye Hazırlanıyor