Zeytinyağı Fabrikasına Anlamlı Ziyaret

Zeytinyağı Fabrikasına Anlamlı Ziyaret

Kilis Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ercan Dadlı, İpek Yolu Kalkınma Ajansı (Kilis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü) Fevzi Yaşar, KOSGEB İl Müdürü Murat Küçükoğlu, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri (A.B.D.Başkanı) Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mikail Özçiloğlu, Kilis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Meslek Danışmanı Abdulhamit Güler, Şerif Mercimek Zeytinyağı Fabrikasında incelemelerde bulundular.

25 Haziran 2020 - 11:58 - Güncelleme: 25 Haziran 2020 - 12:52

Kilis ekonomisinde önemli bir paya sahip olan zeytin ürününün, işlenip değerlendirildiği işletmeleri yerinde ziyaret ederek, sektörün mevcut durumunu gözlemlemek, üreticilerin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan ziyaret esnasında misafirlerini ağırlayan işletme sahibi Süleyman Mercimek, 2 yıl önce hizmete açtıkları tesiste; Kilisli hemşerilerinin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşıladıklarını, hatta civar ilçelerden de zeytin üreticilerinin geldiğini ifade etti.

Amacımız Kilis Zeytinyağını tanıtmak

Amaçlarını; Kilis Zeytini ve zeytinyağını en iyi şekilde işleyip, yurt içi ve yurt dışında tanımına katkı sağlamak olduğunun altını çizen Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ercan Dadlı, her yönüyle sağlık kaynağı olan zeytini yetiştiren, üreten ve işleyenlere sağladıklarını, teknik katkılar ve pozitif desteklerin yanında, hijyen ve kaliteden ödün vermeden üretim yapmaya özen gösteren, modern teknolojiyi işletmelerine taşıyan işletme sahiplerini önemsediklerini ve destek olmak için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti.

İpek Yolu Kalkınma Ajansı  (Kilis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü) Fevzi Yaşar ise, modern ve sağlıklı tekniklerle yapılan üretimler, yurt içi ve yurt dışındaki sektöre yönelik gelişmelerin yakından takip edilmesi ve böylece özellikle dış pazardaki payın arttırılması gerektiğini ifade ederek, bu çalışmalarda kamu ve özel sektörün uyum içerisinde yol alması gerektiğini vurguladı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2706 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akkaş: “SGK Borçları Yeniden Yapılandırılacak”
Akkaş: “SGK Borçları Yeniden Yapılandırılacak”
Kilis'te Yağış Miktarı
Kilis'te Yağış Miktarı