BTP'den Bir İlk: CS-GO Turnuvası

Bağımsız Türkiye Partisi yine bir ilk imza atarak, gençleri sanal ortamda bir araya getirecek bir e-spor turnuvası düzenliyor. 19 Temmuz'da 128 takımın katılımıyla başlayacak olan turnuvaya BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da katılacak.


BTP'den Bir İlk: CS-GO Turnuvası

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin gençlik teşkilatının düzenleyeceği E-Spor CS-GO Turnuvasına katılacak. BTP Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Mısır, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda bir farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen turnuvayla ilgili açıklamalarda bulundu. " Gelişen, değişen çağımızda gençleri kaynaştıracağız" diye konuşan Abdulkadir Mısır, "Bir ilke imza atacağız. Gelişen, değişen çağımızda yarınlarımızın teminatı gençlerimizi bir ve beraber yapmak, kaynaştırmak için kolları sıvadık. Çok farklı bir etkinliğe E-Spor. CS-GO turnuvasına imza atmaya hazırlanıyoruz. Bütün ekiplere şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da katılacak

Türkiye'de bir siyasi parti tarafından düzenlenen ilk e-spor turnuvasına katılacak olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın turnuvanın açılış maçını yapacağı ifade edildi. Konuyla ilgili açıklamasında BTP Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir Mısır, şunları söyledi: "Türkiye'deki siyasi liderler arasında en genç genel başkan olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın da turnuvaya katılacak olması bizleri sevindirdi. Heyecanımızı katladı. 19 Temmuz 2020 günü başlayacak olan ve online yapılacak turnuvaya son başvuru tarihi 18 Temmuz saat 15.00 olarak belirledik. Katılım ücretsiz olacak ve 128 takım katılacak. Turnuvanın açılış maçını Genel Başkanımız Hüseyin Baş yapacaktır."

Gençlere olumlu mesaj verilecek

Turnuvada gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına dikkat çekileceğine vurgu yapan Abdülkadir Mısır, "Amatör bir ruhla yapacağımız E-Spor. CS-GO Turnuvası ile gençlerimizin pandemi günlerinde; evde kalmalarına, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarına, kamuya açık alanlarda maske takmaları gerektiğine ve ayrıca tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına dikkat çekeceğiz. Bundan böyle de bu tarz organizasyonlarla gençlerle bir ve beraber olmaya devam edeceğiz" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)