Kilis Tarımı Köy Tv'de Masaya Yatırıldı

Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir dün akşam Köy TV’de Abdullah Berk Akkaş tarafından hazırlanan “Köylü Soruyor” programına konuk olarak katıldı.


Kilis Tarımı Köy Tv'de Masaya Yatırıldı

Kilis’in tarımını en ince ayrıntısına kadar anlatan Güven Özdemir, çiftçilerin ürünlerinin satışı ve pazarlanması konusunda ki düşüncelerini anlattı.

Kilis Tarım şehridir

Geçtiğimiz günler içerisinde hayatını kaybeden Kilis Belediye Başkanı Av. M. Abdi Bulut için rahmet temennisinde bulunan ve 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler günü olduğunu hatırlatan Özdemir, Kilis’in en temel tarım ürünlerinden olan zeytinyağının bir dünya markası ve Kilis’in zeytinin anavatanı olduğunu vurguladı.

Özdemir, Kilis’in Zeytinyağının dünyaca ünlü olduğunu ifade ederken, “Kilis’in yüzölçümü 155 bin Hektar 110 bin hektarı tarım alanı. Bu da şunu gösteriyor ki ilimiz tarım şehri. Kilis’te zeytin, üzüm, biber, antep fıstığı gibi birçok ürün yetişiyor. Yine Kilis Horoz Karası üzümümüz de her türlü derde şifadır.  Kilis her türlü tarım ürünün yetişebileceği topraklara sahiptir. Kilis’in mevsim şartlarında iyi bir tarım yapılabilir” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)