BTP İl Başkanı Özkar Gazetecilerle Buluştu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.


BTP İl Başkanı Özkar Gazetecilerle Buluştu

Kilis’te görev yapan basın mensupları ile buluşan BTP Kilis İl Başkanı Özkar, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, Kilis ve dünya gündemi hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu.

Milletimizi sevdiğimiz için siyaset yapıyoruz

Kendisine yöneltilen sorular ışığında fikir ve düşüncelerini paylaşan Özkar, Merhum Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş’ın en önde gelen tavsiyesinin “insanları sevmek” olduğunun altını çizerek, “Biz insanımızı seviyoruz. Biz Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın verdiği eğitimle, halkımıza çıkar gözetmeksizin hizmet etmeyi ölçü edinen yegane bir kadroyuz. Çalışmalarımız bu fikrin çerçevesinde şekillenirken, BTP’nin her zaman insan odaklı çözümler ortaya koymasının da asıl nedeni bu fikre dayanır” dedi.

Sistem Yanlış

Bu kapitalist sistemde hiç kimsenin sorunlara çözüm olamayacağının altını çizen BTP Kilis İl Başkanı, “Özellikle bu korona virüs salgını bize gösterdi ki, bu ülkenin BTP’nin ürettiği çözüm ve projelerden başka çıkış noktası yok. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın ifadesi ile “sistemin yanlış” olması nedeniyle ne yazık ki sorunlarımız çözümsüz kalıyor. Bu yüzden merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı Milli Ekonomi Modelinin, yegane çözüm olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)