Prof.Dr.Haydar Baş'ı anma programları başlıyor

Geçtiğimiz yıl 14. Nisan’da hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisinin Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş ölümünün 1. Yıldönümünde bir dizi etkinlikle anılacak.


Prof.Dr.Haydar Baş'ı anma programları başlıyor

İSTANBUL'DA 'TEVHİD'İN MERKEZİ HAYDAR BAŞ' PROGRAMI
 
Bu kapsamda ilk program 12 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek. 
'Tevhid'in Merkezi Prof. Dr. Haydar Baş'ı Anma Programı' adı altında düzenlenecek olan program 12 Nisan Pazartesi günü saat 16.00'da İstanbul Cevahir Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın da katılacağı anma programında Prof. Dr. Haydar Baş'ın 
hayatının anlatıldığı "Ben'im" belgeseller serisinin ilk bölümünün gösterimi yapılacak.
BTP İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre sadece parti teşkilatının davet edildiği program, pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek. HES koduyla giriş yapılacak olan salonda teşkilat üyelerinden maske ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri istendi.
 
HAFTA BOYU ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR DÜZENLENECEK
 
12-18 Nisan anma haftası çerçevesinde hafta boyunca  Prof. Dr. Haydar Baş'ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışmaları, şiir yarışması ve resim yarışmaları düzenlenecek.
 
14 NİSAN'DA KABRİ BAŞINDA HATİMLERLE, DUALARLA ANILACAK
 
Prof. Dr. Haydar Baş'ı anma programlarının merkezi ise memleketi Trabzon'da olacak.
Haydar Baş, 14 Nisan'da Akçaabat'ta Şehitlik Tepesi'ndeki kabri başında gün boyu hatim ve dualarla anılacak.
Aynı gün parti yönetiminin de topluca kabir ziyareti gerçekleştireceği açıklandı.
 
O'NUN HAYALİ TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE'YDİ…
 
Düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgi veren BTP Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder, 'O'nun hayali tam bağımsız bir Türkiye'ydi' diye konuştu.
"O fikir adamıydı, fikirleri ile dünyada dengeleri değiştirdi. O dava adamıydı, O'nun davası Mustafa Kemal Atatürk'ün hayalini kurduğu tam bağımsız bir Türkiye inşa etme davasıydı. O'nun davası Oğuz Kağan'ın ifadelerinde yer bulan "Türk yurdunda aç insan bırakmama" davasıydı. O gönül adamıydı, insan işçisiydi, O'nun davasını sırtlanıp taşıyacak on binler, yüzbinler yetiştirdi, insan yetiştirdi.14 Nisan günü muhterem hocamızın Trabzon Akçaabat'ta Şehitlik Tepesi'ndeki kabri başında etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik çerçevesinde gün boyu Kur'an-ı Kerim okunacak, mevlidi şerifler okunacak, dualar edilecek ve Ramazan'ın ikinci günü olması münasebeti ile iftar ve sahur yemekleri ikram edilecek. Yine anma haftası çerçevesinde Prof. Dr. Haydar Baş'ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışması, şiir yarışması ve resim yarışması düzenliyoruz. Yine aynı hafta içerisinde İstanbul'da Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerinin anlatıldığı uluslararası bir sempozyum organize edeceğiz.
(Kilis Postası Haber Merkezi)