Kilis’te 2021 LGS Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında; sınav merkezi okulları müdürleri ile 2021 LGS toplantısı yapıldı.


Kilis’te 2021 LGS Toplantısı Yapıldı

Liselere Geçiş Sınavı 6 Haziran 2021 Pazar günü, 285 salon ve 3827 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda sınav öncesi yapılacaklar, sınav anında yapılacaklar, Covid 19 tedbirleri ile ilgili olarak Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesinde bir toplantı yapıldı.

İl Müdürü Mehmet Emin AKKURT, söz konusu toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için sınava ilişkin alınan önlemler sınav merkezi okulların idarecilerin taleplerini dinledi ve yapılan hazırlıklar değerlendirdi.

Sınavın salgın koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda, il genelindeki 258 sınav salonunda hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlanması talimatı verildi. Ayrıca çocuklara sınav öncesinde ve sınav anında, rehber öğretmenlerin ve idarecilerin yardımcı olacağını söylendi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Yağcı ise, salgın önlemleri kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin sınava kendi okullarında gireceğini, sınava giriş belgelerinin okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacağını ifade etti.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Yağcı, 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum halinde yapılacak sınavın 9.30'da birinci oturumun Sözel, ikinci oturum 11.30'da Sayısal sınavın yapılacağını bu kapsamda tüm okullarımızın sınav esaslarına uygun önlemleri alınmasının önem arz ettiğini ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)