Kilis’te Halk Oyunları ve Kültür Şenliği Düzenlendi

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PICTES) Sosyal Uyum Etkinlikleri kapsamında, "Halk Oyunları ve Kültür Şenliği" etkinliği düzenlendi.


Kilis’te Halk Oyunları ve Kültür Şenliği Düzenlendi

Yoğun ilgi ile gerçekleştirilen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Proje İl Koordinatörü Mahmut Kesikminare, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmenler, Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile öğrenci velileri katılım gösterdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt'un selamlama konuşmalarıyla başlayan etkinlik kapsamında Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve müzik dinletisi, sinevizyon gösterisi, okçuluk ve halk oyunları gösterileri sergilendi.

Programın ardından katılımcılara hediyeler verilerek, misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Etkinlik Sorumlusu Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı M. Akif Çidem; projenin amacının öğrencilere kültürümüze ait öğeleri tanıtmak, kültürel değerlerimiz aracılığıyla geçmişle gelecek arasında sağlam köprüler kurmak olduğunu, Türk ve Yabancı uyruklu öğrenciler ve velilerle kaynaşmak adına böyle etkinliklerin büyük bir önem ifade ettiğini dile getirdi.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; PIKTES kapsamında gerçekleştirilen bu tarz etkinliklerin sosyal uyum konusunda oldukça destekleyici nitelikte olduğunu, ayrıca çocukların milli kültür öğelerini tanımaları ve yaşatmaları açısından önemli ve değerli buldukları ifade etti.

Etkinlik, katılımcılar tarafından günün anısına ve umut dolu yarınlar adına gökyüzüne bırakılan balonlarla sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)