Çünkü Onlar Müslümanlar...!


Güzelim ülkemizde neler oluyor, bir taraftan Covid19 ile mücadele edilirken bir taraftan da Sedat Peker’in açıklamaları dikkatle izleniyor. Büyük çoğunluğu esnaf kardeşlerimizden olan halk açlıkla imtihan vermekte...

Projesi ve modeli olana sırtımızı dönmeye devam ettiğimiz müddetçe yokluk ve açlıkla olan imtihanımız bitmeyecektir. Yıllardır Prof . Dr. Haydar Baş çözümü anlatmaktaydı. Şimdi de BTP Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş O’nun bıraktığı yerden devam ediyor. Çözüm burada, yeterki emaneti ehline teslim edelim. Artık saklanan gerçekleri görme zamanıdır.

Bakınız basınımız neyle uğrasıyor:

Ülkemiz ulusal basınına baktığımız zaman yapılan haberlerin büyük bölümü Sedat Peker’in açıklamaları ve ona verilen cevaplardan oluşuyor. İşte bu konuda basında yer alan açıklamalardan bir bölüm:

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sedat Peker’in açıklamaları ile ilgili, “Gereken açıklamayı yaptım. Hukuki yollar açık, biz de gerekeni yapacağız” dedi.

Organize suç örgütü liderliğinden geçmişte hüküm giymiş Sedat Peker’in, ‘Binali Yıldırım’ın oğlu kirli para trafiği için Venezuela’ya gitti’ iddiası büyük yankı uyandırmıştı.

Dün bu iddialara yanıt veren AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı bundan ibarettir” demişti.

CHP’den Binali Yıldırım’ın açıklamalarına cevap gecikmeden geldi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ‘uyuşturucu’ iddialarıyla gündeme gelen Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım konusunda ise şunları söyledi:

“Son Başbakan’ın oğlu Venezüella’ya yardım için, test kiti ve maske götürmüş. Gittiği dönemde, Türkiye’de günlük vaka sayıları 15 bin 755, Venezüela’da 317, Filistin’de ise bin 329, Venezuela’ya maske ve test kiti taşıma görevini oğlunuza kim verdi? Resmi heyetle Venezüella’da nasıl denk geldi? Madem, bir yardım yapılacaktı, vaka sayısı Venezuela’nın dört katı olan Filistin’e yardım etseydiniz ya.

“Filistin’e yardım etseydin ya” cümlesi bana yıllar önce O dönemin Genel Kurmay Başkanı Doğan Güreş Paşa’nın anlattıklarını hatırlattı.

Doğan Güreş Paşa Kilis’te 1995 yılında düzenlediği bir basın toplantısında şu anısını anlatmıştı:

NATO toplantısında yardıma ihtiyacı olan ülke belirleniyor. Hangi ülkeye yardım edilecek NATO Genel Kurmay Başkanları toplantıda buna karar verecekler. Herkes aklından geçen bir ülke ismi söylüyor. Bakıyorum, sayılan ülkelerin yardıma pek ihtiyacı yok. Onlardan daha fazla ihtiyacı olan ülkeler var. Söz alıp yardıma ihtiyacı olan ülkelerden biri olan Bosna Hersek’e yardım yapılmasını teklif ediyorum. Toplantıya katılanlardan inanılmaz bir tepki... “Hep birlikte Bosna Hersek olmaz” diye çıkıştılar. Neden olmaz dediği de aldığım cevap daha da manidar.

“Çünkü onlar Müslümanlar’ . NATO hala “Şark Meselesi” düşüncesiyle yönetiliyor.

 Siyaset mafya ekseninde dönen bu haberler bana Doğan Güreş Paşa’nın yıllar önce anlattığı anıyı yazdırdı. Yıllar geçse de Doğan Güreş Paşa’nın anlattığı bu anıyı unutamıyorum.

Sizde unutmayın!

Burada anlatılanların sorgulanması Savcılarımızı ilgilendirmektedir. Bu konuda yapacakları çalışmaların milletimizi tatmin etmesini temenni ederim.

Selam ve sevgilerimle